Хулкенберг казнет за инцидентот со Алонсо

За време на денешниот втор тренинг од трката за Големата награда на Италија во Монца дојде до тежок инцидент. На стартно-целната рамнина возачот на Заубер ...
| | веќе видена | слични

Стартот на втората тренинг сесија за Италијанското ГП во Монца започна со огромен судир на возачот на Алфа Ромео Заубер, Маркус Ериксон. Швеѓанецот ја загуби ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Возачот на Рено, Нико Хулкенберг, заради инцидентот што го предизвика на трката во Белгија ќе биде суспендиран со тоа што на квалификациите за Големата награда ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хулкенберг казнет за инцидентот со Алонсо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: