Морбилите не стивнуваат – ќе биде ли прогласена епидемија во целата земја?


Во првите три месеци од годинава Државниот санитарен и здравствен инспекторат поднел 20 пријави за родители кои не ги вакцинирале своите деца против мали ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорот на Здравствениот дом Злате Мехмедовиќ вели дека во првата теренска вакцинација биле вакцинирани во Скопје само 300 деца што не е дволно. Во ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Администрацијата на американската држава Њујорк продолжи да затвора училишта и да изрекува казни, за да се запре ширењето на морбили. Федерални службеници ...
| | веќе видена | слични

Изгубената доверба во квалитетот на вакцините и силната антивакцинална кампања, на која се инсистираше последните десетина години, си го зедоа данокот, вели ...
| | веќе видена | слични

Ширењето на вирусот морбили во САД е на највисоко ниво во изминатите 25 години. Земјата превзема драстични мерки против малите сипаници. Од почетокот на оваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 175 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 509 | | | веќе видена

Претставници на актуелната владеачка партија во Грција сѐ почесто изјавуваат дека не се баш најсреќни со Преспанскиот договор и дека е штетен за Грција. Од ...
сите 142 | | | веќе видена

 Во животот постојано учиме. Низ годините ќе доживеете и успеси и неуспеси, а од секое искуство ќе научите и некоја лекција. Но, постојат некои лекции кои би ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Морбилите не стивнуваат – ќе биде ли прогласена епидемија во целата земја?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: