Захарова: Стејт департментот фабрикува лажни вести против Русија


3 копии

На дописникот на СНН од Белата куќа укината му е акредитацијата после расправија со претседателот Доналд Трамп на конференција за медиуми.Кога новинарот Џим ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската комисија одби да го коментира инцидентот на вчерашната прес-конференција на американскиот претседател Доналд Трамп, на која новинарот на Си-Ен-Ен, ...
| | веќе видена | слични

Новинарот на најгледаната телевизиска мрежа Си-ен-ен Џим Акоста бил избркан од Белата куќа, по неговата жолчна расправа со претседателот на САД, Доналд Трамп. ...
| | веќе видена | слични

Нема тука многу за кого да навиваш. Вообичаено секојдневно шакетање во Белата куќа, во случајов во врска со мигрантскиот карван од централна Америка. Боите на ...
| | веќе видена | слични

На новинарот на Си-Ен-Ен, Џим Акоста му беше одземена акредитацијата за известување од Белата куќа, откако претседателот Доналд Трамп остро се скарал со него ...
| | веќе видена | слични

Портпаролката на Белата куќа, Сара Хакаби Сендерс, објави соопштение во кое Акоста се обвинува дека ги ставал рацете врз млада жена, која само се обидела да си ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Белата куќа му ја укина новинарската пропусница на дописник од Си-Ен-Ен, Џими Акоста после неговата жестока кавга со претседателот на САД, Доналд Трамп за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Белата куќа синоќа соопшти дека времено му ја укинува акредитацијата на дописникот на телевизиската мрежа Си-Ен-Ен, Џим Акоста. Одлуката за одземање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Јоргос Псарианос соопшти дека ја напушта партијата „То Потами“(Река) поради поддршката на фракцијата за Преспанскиот договор, само неколку часа ...
сите 109 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 124 | | | веќе видена

Од оваа ноќ јужните предели на Европскиот Континент вклучувајќи го и Балканот ќе подпаднат под влијание на силниот циклон Марко кој се развива некаде над ...
сите 204 | | | веќе видена

Законот за двојазичност е противуставен, донесен во нелегална процедура, а со тоа и штетен. Ова се главните причини заради кои што ВМРО-ДПМНЕ денес поднесува ...
сите 321 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Со високи тонови, со обвинувања за изборот на новите членови поради тоа што неколку пратеници ги напуштија нивните пратенички групи, со жестоки реакции од ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Захарова: Стејт департментот фабрикува лажни вести против Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: