Теохарис: Грчкиот туризам издржа, Халкидики e подготвен да пречека нови туристи


5 копии

Грчкиот туризам издржа, изјави министерот за туризам на Грција, Харис Теохарис по дводневната посетата на Халкидики и оцени дека поради невремето немаше ...
| | веќе видена | слични

Министерот за туризам на Грција, Харис Теохарис, денеска изјави дека Халкидики по големото невреме е подготвен да прими нови туристи. Теохарис вчера и денеска, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Силно невреме ја Ппогоди Хрватска па направи и големи штети во Задар. Силен ветаер од 100 километри на час корнел и дрва, што предизвикало и проблеми во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициската Нова демократија забележа убедливо водство пред владејачката Сириза на премиерот Алексис Ципрас, покажуваат првичните прелиминарни резултати на ...
| | веќе видена | слични

Влоговите за неделните избори во Грција се високи и „Грците треба да донесат одлука за нивниот живот, иднина и достоинство“, рече премиерот на земјата Алексис ...
| | веќе видена | слични

Останато

Амбасадата на САД во Скопје целосно ја поддржува одлуката на обвинителството да ги испита сите наводи за корупција и да ги гони како оправдани, засновани врз ...
сите 366 | | | веќе видена

Дел од новата постава на СДСМ се нeискусни кадри зашто поисkусните oдбиваат да бидат дел од партиските структури, коментираат од ВМРО- ДПМНЕ за новите ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Теохарис: Грчкиот туризам издржа, Халкидики e подготвен да пречека нови туристи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: