Теохарис: Грчкиот туризам издржа, Халкидики e подготвен да пречека нови туристи


5 копии

Грчкиот туризам издржа, изјави министерот за туризам на Грција, Харис Теохарис по дводневната посетата на Халкидики и оцени дека поради невремето немаше ...
| | веќе видена | слични

Министерот за туризам на Грција, Харис Теохарис, денеска изјави дека Халкидики по големото невреме е подготвен да прими нови туристи. Теохарис вчера и денеска, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Силно невреме ја Ппогоди Хрватска па направи и големи штети во Задар. Силен ветаер од 100 километри на час корнел и дрва, што предизвикало и проблеми во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициската Нова демократија забележа убедливо водство пред владејачката Сириза на премиерот Алексис Ципрас, покажуваат првичните прелиминарни резултати на ...
| | веќе видена | слични

Влоговите за неделните избори во Грција се високи и „Грците треба да донесат одлука за нивниот живот, иднина и достоинство“, рече премиерот на земјата Алексис ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 108 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена

Од седиштето на СДСМ денеска реагираа дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Хр4истијан Мицкоски, во петокот ја откажал лидерската средба и поради тоа истата не се ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Теохарис: Грчкиот туризам издржа, Халкидики e подготвен да пречека нови туристи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: