Анѓушев призна дека 4 % раст во првиот квартал не е доволен за да граѓаните почувствуваат разлика во стандардот

Вице премиерот Кочо Анѓушев вчера во емисија на МТВ на новинарското прашање кажа дека 4,1 % раст на Бруто домашниот производ во првиот квартал не е доволен за ...
| | веќе видена | слични

Проектот „Чебрен”, со овој тендер што ќе биде прв на оваа Влада, како што истакна, без оглед на претходните девет или десет неуспешни, ќе биде успешен. Промена ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Капиталните инвестиции, од 13 проценти колку што изнесуваа на крајот на мај, заклучно со оваа недела се 22 процента, рече вицепремиерот за економски прашања ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Промена на концептот на досегашните неуспешни тендери за енергетскиот проект „Чебрене“ и тендерска документација до крај на октомври годинава, најави вечерва ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, во рамките на Самитот за Западен Балкан во Полска, учествуваше на заедничка прес–конференција на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменикот претседателот на Владата задолжен за економски прашања, д-р Кочо Анѓушев, Федералниот министер за економија и енергетика на СР Германија, Петер ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 88 | | | веќе видена

Катица Јанева го отворила боледувањето на 16 јуни, а известување за истото пристигнало денеска во Специјалното јавно обвинителство, тврдат од таму.и велат дека ...
сите 387 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 156 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 78 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нема да се појави на лидерската средба в петок, потврди денеска претседателка на Унијата на жени на партијата, ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анѓушев призна дека 4 % раст во првиот квартал не е доволен за да граѓаните почувствуваат разлика во стандардот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: