Прогноза за времето денеска


6 копии
10 копии
7 копии

Највисока температура во Македонија денеска е измерена во Гевгелија, 35 степени, по што следат Демир Капија со 33 и Струмица и Виница со 32, информира Управата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Попладне беше нестабилно во регионот на Крива Паланка, Кратово, Македонска Каменица и Пробиштип, како и валандовско и западно од Гевгелија и во планинскиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Започна невремето, во неколку градови низ Македонија беснее попладнево, проследено со грмежи и врнежи.Од понеделник продолжува периодот на променливо облачно и ...
| | веќе видена | слични
29 копии
2 копии
повеќе

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 159 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 61 | | | веќе видена

Вчера двајцата осомничени за грабежот на бензинската пумпа на Макпетрол во село Велешта, Струшко, извршен на 3 август, се приведени. Надлежниот јавен обвинител ...
сите 132 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 55 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска оствари средба со членовите на Мешовитиот парламентарен комитет, кои што се во ...
сите 137 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прогноза за времето денеска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: