Ефектот на Роналдо, Јувентус надмина магична граница и вреди како никогаш до сега


Пристигнувањето на Кристијано Роналдо во Торино предизвика бум кога се во прашање акциите на Јувентус и „Старата Дама“ сега за прв пат вреди над 1 милијарда ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Старата Дама“ стигна до победа од 1-2 на гостувањето кај Парма, Манџукиќ и Матуиди беа творци на новиот триумф на шампионот. Италија Кристијано Роналдо ќе го ...
| | веќе видена | слични

Јувентус освои три нови бодови во Серија А, победувајќи ја Парма со 2:1 на гостувањето на „Енио Тардини“ кое вечерва се одигра во рамките на третото коло на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Легендарниот поранешен играч од одбраната на Јувентус, Чиро Ферара смета дека Роналдо нема да има повеќе од 30 голови во Јувентус оваа сезона. Ферара мисли ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот дефанзивец на Јувентус, Чиро Ферара смета дека Кристиано Роналдо во Италија нема да биде ефикасен како што тоа беше случај во Шпанија. Дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 143 | | | веќе видена

Гласот за број 3 и концептот за напредок кој го предводам  е глас за сугурна иднината на младите, за  економските перспективи, подобрување на стандардот, ...
сите 214 | | | веќе видена

„Вечната власт“ кај албанскиот електорат, Демократската унија за интеграција-ДУИ има од што да стpaвува. Вчерашниот митинг во Тетово за промоција на кандидатот ...
сите 138 | | | веќе видена

До понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Денес ќе дува умерен до засилен северен ветер. Нови локални врнежи од дожд ќе има ...
сите 176 | | | веќе видена

Граѓаните на Република Македонија се спротивставија на Заев и Пендаровски и нивните антидржавни и криминални политики. Народот покажа дека има достоинство и ...
сите 160 | | | веќе видена

Тое беше пораката на претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски вечерва на отворената трибина во Гевгелија. – Првите благодети што ги ...
сите 26 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ефектот на Роналдо, Јувентус надмина магична граница и вреди како никогаш до сега

Од:
До кого (е-маил):
Порака: