Лазаров: Обединети како никогаш досега да стигнеме до добар резултат


Капитенот Кире Лазаров уште еднаш порача дека македонската репрезентација е максимално подготвена за предизвикот што го носи Европското Првенство, повикувајќи на единство како во репрезентацијата, така и во целокупната спортка јавност во нашата држава. На договорот за потпишување на соработка меѓу Ракометната Федерација на Македонија и Македонски Телеком, Лазаров изрази желба за нов добар резултат на нашиот национален тим на големите натпреварувања. „ Би се заблагодарил на новото партнерство и се надевам дека ќе биде успешно, дека ќе ни се случуваат само убави работи. Ова е нов почеток, пред нас е Европското првенство, сите сме желни, спремни за она што не очекува. Што се однесува до нашиот тим, можам да кажам дека спремни го очекуваме од ЕП, спремни да се бориме против секого. Имаме искуство на вакви големи натпреварувања се надевам дека ќе останеме здрави, ќе не послужи и спортската среќа. Работевме максимално, да си посакаме здравје и среќа, да бидеме обединети како никогаш досега и да направиме добар ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Телеком носи засилување за утрешниот натпревар со Црна Гора. По синоќешната победа се` поголем е бројот на навивачи кои преку социјалните мрежи се организираат за во живо да ги проследат преостанатите два натпревари од првата групна фаза во Загреб. Телеком, партнерот на РФМ носи засилување од навивачи за да ги бодрат нашите најдобри ракометари на утрешниот натпревар против Црна Гора. Вечерва од Скопје тргнува магента автобусот со 50 најсреќни добитници од наградната игра на Телеком преку ФБ (Освој патување за ЕП). https://telekombus.com
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата за телекомуникации „Телеком“ која е партнерот на Ракометната федерација на Македонија, ќе испрати засилување со педесетина навивачи за „македонската фаланга“ за да ги бодрат нашите најдобри ракометари на утрешниот натпревар против Црна Гора.- Вечерва тргнува автобусот „Магента“ со навивачи за Загреб. „Телеком“ носи засилување за утрешниот натпревар со Црна Гора. Македонија е во транс по синоќешната еуфорија што ни ја приредија нашите ракометари. Се` поголем е бројот на навивачи кои преку социјалните мрежи се организираат за во живо да ги проследат преостанатите два натпревари од првата групна фаза во Загреб - стои во соопштението од „Телеком“.За Загреб со автобусот на Телеком ќе патуваат 50 најсреќни добитници од наградната игра на компанијата организирана преку Фејсбук, „Освој патување за ЕП“.
| | веќе видена | слични

Македонската ракометна репрезентација вчера триумфално го започна своето учество на Европското првенство во Хрватска, поразувајќи ја репрезентацијата на Словенија со 25:24. Додека нашите момци се подготвуваат за утрешниот натпревар со Црна Гора, навивачи од целата земја се организираат со цел во живо да го проследат натпреварот и безрезервно да му ја дадат својата поддршка на домашниот тим. Телеком како горд спонзор на Македонската ракометна репрезентација, овој пат обезбеди влезница и ноќевање за 50-мина среќни навивачи, кои беа дел од наградната игра Освој патување на Европско. Магента автобусот со засилувањето од навивачи вечерва ќе се упати кон Загреб, каде утре нашата репрезентација ќе си ги одмери силите со онаа на Црна Гора.
| | веќе видена | слични

На тренингот пред тргнувањето на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска, претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, го промовира „РЕХАУ Македонија“ во партнер на македонскиот национален тим. Со овој договор се продолжува и се продлабочува вложувањето во македонскиот ракомет од светски познатиот бренд РЕХАУ. Во рамките на договорот, РЕХАУ во следниот период ќе ѝ биде партнер на најуспешната македонска селекција на патот кон нови успеси на ЕП во Хрватска и во баражот за пласман на Светскиот шампионат во Данска и Норвешка во 2019 година.- Ниту еден спорт не е толку моќен и не ги поврзува луѓето во Македонија како што го прави тоа ракометот. ЕП во Хрватска со нетрпение го очекува цела Македонија, а РЕХАУ како компанија што долги години успешно функционира во нашата држава се одлучи да ја поддржи националната спортска гордост. Можноста да бидеме на грбот на националниот дрес на капитенот Кирил Лазаров и неговите колеги од националниот тим во борба за уште едно успешно претставување на македонскиот ...
| | веќе видена | слични

Спортскиот маркетинг не е област со која можеме којзнае колку да се пофалиме како индустрија, но се чини работите пополека се менуваат на позитивно. Оттаму, навистина одлична вест е кога домашни успешни компании се појавуват во ваква улога и со својот допринос влијаат во континуираниот развој на нашите национални спортови. РЕХАУ Македонија со конкретен пример, уште еднаш покажа како успешните македонски компании и светски брендови кои егизтираат на нашиот пазар треба да влијаат на својата заедница и со дела, а не само зборови, да бидат вистински партнер во развојот на работите кои им значат многу на целокупната македонска јавност. Преку соработката со агенцијата за спортски маркетинг КМГ Спорт од Скопје, која изминатиов период се промовираше во предводник на сегментот поврзување на спортисти со компании, РЕХАУ Македонија се одлучи да ја продлабочи својата соработка со машката ракометна репрезентација и во иднина да биде сериозен партнер за сите успеси и радости. На синоќешниот последен тренинг пред ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На синоќешниот последен тренинг пред тргнувањето на нашата ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска во присуство на целокупната македонска ракометна експедиција, претседателот на РФМ, Живко Мукаетов го промовираше РЕХАУ Македонија во партнер на македонскиот национален тим. Со овој договор всушност се продолжува и се продлабочува вложувањето во македонскиот ракомет од страна на светски познатиот бренд РЕХАУ. Во рамките на договорот РЕХАУ во следниот период ќе биде партнер на најуспешната македонска селекција на патот кон нови успеси на европското првенство во Хрватска во јануари 2018 и во баражот за пласман на светскиот шампионат во Данска и Норвешка кој ќе се одржи во јануари 2019 година. „Ниту еден спорт не е така моќен и не ги поврзува луѓето во Македонија како што тоа го прави ракометот. Европското првенство кое за неколку дена ќе стартува во Хрватска со нетрпение го очекува цела Македонија, а РЕХАУ како компанија која долги години успешно функционира во нашата држава се одлучи да ја подржи националната ...
| | веќе видена | слични

Според договорот РЕХАУ во следниот период ќе биде партнер на најуспешната македонска селекција на Европското првенство во Хрватска во јануари 2018 и во баражот за пласман на светскиот шампионат во Данска и Норвешка кој ќе се одржи во јануари 2019. - РЕХАУ како компанија која долги години успешно функционира во нашата држава се одлучи да ја подржи националната спортска гордост. Можноста да бидеме на грбот на националниот дрес на капитенот Кирил Лазаров и неговите колеги од националниот тим во борба за уште едно успешно претставување на македонскиот спорт во Европа е исто така можност за успешна промоција на вредностите кои ги негува РЕХАУ како мултинационална компанија, изјави Сашко Даев, генерален менаџер на РЕХАУ. Генералниот секретар на РФМ Филип Милошевски е задоволен од поддршката на светски познатата компанија. - Горди сме што една водечка светска компанија како РЕХАУ има искрена страст за ракометот. Посебно ни е драго што ќе бидат наши подржувачи пред еден предизвик како што е Европско првенство кое за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За фановите кои сакаат да ги бодрат нашите ракометари, Телеком ќе носи 50 среќни добитници во Загреб на натпреварот меѓу Македонија и Црна Гора на 15 јануари (повеќе информации на www.telekombus.com ) . Дополнително, сите корисници , кои во периодот на првенството ќе ги изберат новиот Smart M и новата Magenta 1 M , добиваат 3.000 денари бонус за купување на нов смартфон. Македонија на Е вропското првенство во Хрватска ќе игра во група со Германија, Словенија и Црна Гора. Плановите се пласман во главната фаза и продолжување меѓу најдобрите 12 репрезентации.
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, при вчерашната промоција на Телеком како нов партнер на репрезентативците, одговарајќи на новинарско прашање најави дека се очекува голема поддршка од трибините. Зборувајќи на оваа тема, Мукаетов потенцираше дека има најави за голема посетеност на мечевите во Загреб, додека за втората фаза во Вараждин се соочуваме со еден проблем. – Според најавите, на првиот натпревар со Словенија во Загреб би требало да имаме околу две илјади навивачи. Таа бројка ќе флуктуира во извесни рамки за време на натпреварите од првата фаза, но очекувам да биде на тоа ниво. Она со што е реално се соочуваме е дека во Вараждин салата има капацитет од само пет илјади седишта, па нема да има простор да ги смести сите заинтересирани, за разлика од „Арена“ во Загреб. Од друга страна, на нашите ракометари досега добро им одело на теренот во Вараждин, така што се надеваме на добри настапи и во втората фаза,- оптимистички најави Претседателот на РФМ. Македонија игра во Загреб на 13, 15 и 17 јануари, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 431 | | | веќе видена

Традиционалното обележување на Богојавление и пливање за светиот крст беше одржано и во Земун а токму таму крстот го извади Јована Лепосавиќ, 18 годишна ...
сите 151 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 72 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 102 | | | веќе видена

Познатата српска пејачка, Јелена Карлеуша, има богато искуство кога се работи за изборот на мажи. 41 годишната турбо-фолк ѕвезда често ги менуваше партнерите. ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лазаров: Обединети како никогаш досега да стигнеме до добар резултат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: