Coincasa ја организира првата Yard распродажба кај нас!

Насекаде низ светот, а посебно во Америка се многу популарни т.н. распродажби во двор (yard sales). COINCASA, следејќи ги светски трендови, ќе ја организира првата ваква распродажба во Македонија. Настанот ќе претставува голема забава со распродажба на производи од претходни сезони од брендовите COIN CASA и @HOME на улица Скупи бр. 12 – пред влезот на продажниот салон на Coin casa и @Home (во редот на салоните за автомобили). Настанот ќе се оддржи во сабота на 11 мај 2013 со почеток во 11 часот. Распродажбата ќе биде поддржана од Dolce Gusto кафињата, Jana водите и сокчињата, како и од Просветно Дело со голем број изненадувања за најмладите. Производите од COIN CASA и @HOME ќе можат да се најдат и до -70% попуст. Coincasa е познат италијански бренд за уредување на домот. Производите на Coincasa нудат уникатна формула за декорација на просторот на интересен и невообичаен начин. Главна карактеристика COINCASA е комбинација на различни стилови од целиот свет, кои се толкуваат со италијански вкус за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

Досега ни беше лесно да ги игнорираме огласите на Facebook, но најпопуларната социјална мрежа планира воведување на видео огласи кои самите се пуштаат, веднаш штом се појават на вашиот екран... Почнувајќи од јуни, Facebook ќе им дозволи на своите рекламни партнери да ставаат видео реклами со времетраење од максимум 15 секунди на вашиот newsfeed. Овие видеа, по дифолт, ќе бидат без звук. Доколку корисниците сакаат да слушнат што сака да каже рекламата, ќе ја имаат опцијата да го пуштат звукот на видеото. На почетокот, Facebook ќе дозволува прикажување на само едно видео од секој бренд на дневна база. Нема информации за тоа колку пати ќе ви биде прикажано видеото во текот на денот. Досега, видеата беа дел од Facebook како препорачани содржини, но корисниците мораа да кликнат "Play" за да го погледна видеото. Со редизајнот, видеата самите ќе пуштат, веднаш што се видливи на екранот на корисникот. Со овој потег, социјалната мрежа сигурно ќе заработи огромна количина на пари, но веројатно ќе изгуби и дел од ...
| | веќе видена | слични

Паметниот телефон „HTC First“ има исклучително слабо деби на пазарот. Само 10.000 корисници го купија овој уред во првите три дена од појавувањето на пазарот. Тоа е многу полошо од очекувањата кои „HTC“ ги имаше за својот нов паметен телефон, особено со оглед на тешката финансиска криза во која се наоѓа компанијата. Самиот „First“ може да се пофали како првиот уред кој го користи корисничкиот интерфејс „Facebook Home“ за „Android“. Софтверот вклучува сериозна интеграција на водечката социјална мрежа, како и на други апликации како „Instagram“, „Pandora“ и др. Се претпоставува дека послаба продажба на „First“ да е предизвикана од фактот дека „Home“ беше лансиран за бесплатно симнување од „Google Play“ на „Android“. Тоа веројатно направи овој уред на „HTC“ да биде помалку привлечен.
| | веќе видена | слични

Денеска популарната платформа за Android, Facebook Home, го доби својот прв апдејт откако беше лансирана во текот на минатиот месец. Голем дел од подобрувањата се она што фановите го критикуваа и бараа да се смени во платформата... Пред се, редизајнот вклучува "App dock" на долниот дел од екранот преку кој ќе можете на брз и лесен начин да стигнете до апликациите на вашиот телефон. Освен тоа, ќе биде вклучен и посебен дел за вашите контакти, односно броеви на мобилниот телефон. Ова беа два огромни пропусти во оригиналната верзија, бидејќи корисниците не можеа ефективно да работат со останатите функции на своите мобилни телефони. Според Facebook, платформата одлично котира на пазарот. Во период од еден месец се остварени над 1 милион симнувања, а корисниците поминуваат дури 25% повеќе време на Facebook. Компанијата планира да создаде и водич, кој ќе ви ги прикаже сите можности на Facebook Home при првото пуштање.
| | веќе видена | слични

На конференцијата која се одржа пред нешто повеќе од месец дена, основачот на социјалната мрежа Facebook, Марк Закерберг, пред јавноста ги претстави апликацијата Facebook Home и првиот телефон интегриран со оваа апликација HTC First. Првичната цена на телефоните беше одредена на 99 долари преку двегодишен договор, но за само еден месец истата драстично опадна. Шест недели по лансирањето, телкомуникацискиот гигант AT&T, ги нуди овие телефони по цена од само еден долар, што претставува драстичен пад во цената кој ретко кој го очекуваше. Она што е најинтересно е што HTC сè уште нема откриено како оди продажбата на телефоните. Првичните бројки за продажбата ќе бидат објавени во вториот квартал на 2013-та. Сепак, логиката вели дека ако телефонот се продавал добро, тогаш AT&T сигурно немало да го нуди за еден долар. Сега прашањето е зошто постои толку мал интерес за HTC First? Според аналитичарите од оваа област, ова се должи на фактот што корисниците можат да дојдат до Facebook преку неколку различни и далеку ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 336 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 290 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска, кандидатката за Претседател на Република Северна Македонија, на својот ФБ профил објави фотографија на која е со првиот ...
сите 162 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Coincasa ја организира првата Yard распродажба кај нас!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: