Репертоар на НУ Народен театар Битола

Погледнете го репертоарот на НУ Народен театар Битола од 28.10 до 10.11.2011 г. петок 28.10.2011. во 19,30 „Вишнова градина“ од А.П.Чехов режија. Звездана Ангеловска сабота 29.11.2011. во 19,00 „Вишнова градина “ од А.П.Чехов режија. Звездана Ангеловска понеделник 31.10.2011 19,30 ч. „Обична приказна“ од Марина Ладо режија: Љупчо Ѓоргиевски сабота 05.11.2011. 19,30. ч. „Медеја“ - Хајнер Милер режија. Нада Кокотовиќ понеделник 07.11.2011 19,30 ч. „Медеја“ Хајнер Милер режија. Нада Кокотовиќ вторник 08.11.2011 19,30 ч. „Обична приказна“ Марина Ладо режија. Љупчо Ѓоргиевски среда 09.11.2011. 11,00 ч. „Обична приказна“ Марина Ладо режија. Љупчо Ѓоргиевски четврток 10.11.2011. 19,30 ч. „Ревизор“ Н.В. Гогољ режија:Мартин Мирчевски
| | веќе видена | слични

Ви го претставуваме тековниот репертоар НУ Народен театар Битола, заклучно со 10 ноември 2011 година. Доколку сте во можност, проследете барем дел од тоа што се нуди на програмата: НУ Народен театар Битола петок 28.10.2011 година, со почеток во 19:30 часот „Вишнова градина “ од А.П.Чехов режија: Звездана Ангеловска сабота 29.11.2011 година, со почеток во 19:00 часот „Вишнова градина “ од А.П.Чехов режија: Звездана Ангеловска понеделник 31.10.2011 година, со почеток 19:30 часот „Обична приказна “ од Марина Ладо режија: Љупчо Ѓоргиевски сабота 05.11.2011 година, со почеток 19:30 часот „Медеја “Хајнер Милер режија: Нада Кокотовиќ понеделник 07.11.2011 година, со почеток 19:30 часот Медеја “Хајнер Милер режија. Нада Кокотовиќ вторник 08.11.2011 година, со почеток 19:30 часот „Обична приказна“ Марина Ладо режија. Љупчо Ѓоргиевски среда 09.11.2011 година, со почеток 11:00 часот „Обична приказна“ Марина Ладо режија: Љупчо Ѓоргиевски четврток 10.11.2011 година, со почеток 19:30 часот „Ревизор“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 128 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните во Чаир рече дека партијата има обврска да го праша народот што мисли, да го каже ставот, а тоа ...
сите 148 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Репертоар на НУ Народен театар Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: