Репертоар на НУ Народен театар Битола

Погледнете го репертоарот на НУ Народен театар Битола од 28.10 до 10.11.2011 г. петок 28.10.2011. во 19,30 „Вишнова градина“ од А.П.Чехов режија. Звездана Ангеловска сабота 29.11.2011. во 19,00 „Вишнова градина “ од А.П.Чехов режија. Звездана Ангеловска понеделник 31.10.2011 19,30 ч. „Обична приказна“ од Марина Ладо режија: Љупчо Ѓоргиевски сабота 05.11.2011. 19,30. ч. „Медеја“ - Хајнер Милер режија. Нада Кокотовиќ понеделник 07.11.2011 19,30 ч. „Медеја“ Хајнер Милер режија. Нада Кокотовиќ вторник 08.11.2011 19,30 ч. „Обична приказна“ Марина Ладо режија. Љупчо Ѓоргиевски среда 09.11.2011. 11,00 ч. „Обична приказна“ Марина Ладо режија. Љупчо Ѓоргиевски четврток 10.11.2011. 19,30 ч. „Ревизор“ Н.В. Гогољ режија:Мартин Мирчевски
| | веќе видена | слични

Ви го претставуваме тековниот репертоар НУ Народен театар Битола, заклучно со 10 ноември 2011 година. Доколку сте во можност, проследете барем дел од тоа што се нуди на програмата: НУ Народен театар Битола петок 28.10.2011 година, со почеток во 19:30 часот „Вишнова градина “ од А.П.Чехов режија: Звездана Ангеловска сабота 29.11.2011 година, со почеток во 19:00 часот „Вишнова градина “ од А.П.Чехов режија: Звездана Ангеловска понеделник 31.10.2011 година, со почеток 19:30 часот „Обична приказна “ од Марина Ладо режија: Љупчо Ѓоргиевски сабота 05.11.2011 година, со почеток 19:30 часот „Медеја “Хајнер Милер режија: Нада Кокотовиќ понеделник 07.11.2011 година, со почеток 19:30 часот Медеја “Хајнер Милер режија. Нада Кокотовиќ вторник 08.11.2011 година, со почеток 19:30 часот „Обична приказна“ Марина Ладо режија. Љупчо Ѓоргиевски среда 09.11.2011 година, со почеток 11:00 часот „Обична приказна“ Марина Ладо режија: Љупчо Ѓоргиевски четврток 10.11.2011 година, со почеток 19:30 часот „Ревизор“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 90 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 68 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена

Адвокатот на притворениот ексминистер за транспорт Миле Јанакиески ја оспори во негово име службената белешка од УБК, со која се тврди дека ќе бега и тој како ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Репертоар на НУ Народен театар Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: