Тачи верува дека дијалогот со Србија ќе заврши со меѓусебно признавање

7 копии

Претседателот на Косово, Хашим Тачи денеска, по средбата со канцеларот на Австрија, Себастијан Курц рече дека верува оти дијалогот за нормализирање на односите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Белград, 6 јуни 2018 (МИА) - Директорот на Канцеларијата за Косово на Србија Марко Ѓуриќ изјави дека одбивањето на Приштина на дијалогот во Брисел е „опасно и ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Шпанија и некои од земјите на Вишеградската група на состанокот на членките на Службата на ЕУ за надворешна политика, одржан во Брисел, изразиле незадоволство ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одлуката на косовската Влада да и плати 53 милиони евра на фирмата „Бехтел Енка“ на име на пенали за наводно доцнење на обврските на претходната Влада за ...
| | веќе видена | слични

Според весникот, тие оцениле дека преговарачкиот процес не е транспарентен и дека имаат впечаток оти забрзано и во тајност се работи на постигнување договор за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тачи верува дека дијалогот со Србија ќе заврши со меѓусебно признавање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: