Актерка одржа говор на знаковен јазик на Оскар поради ветување кон 6-годишно глуво девојче, доби само пофалби


Рејчел Шентон доби Оскар за филмот „The Silent Child“, а својот говор го искористи за да оствари ветување кое му го дала на глуво девојче со кое глуми во ...
| | веќе видена | слични

Костимографот Марк Бриџис освои „оскар“ за најдобар костим на 90-то доделување на „оскарите“. Тој е единствениот што, освен златната статуетка, од академијата ...
| | веќе видена | слични

На прв поглед немаше некое посебно изненадување на годинашното доделување на „оскарите“. Филмот „Обликот на водата“, кој во оскаровската вечер влезе со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Добитникот на четири награди Оскар - филмот „Обликот на водата“ на режисерот Гилермо Дел Торо од утре ќе се прикажува на редовен репертоар во кината низ ...
| | веќе видена | слични

Беше номиниран во 13 категории, а Оскар освои во четири - за најдобар филм, најдобра режија, најдобра сценографија и најдобра музика. „Обликот на водата“ е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актерката Франсис Мекдорманд ноќта на доделувањето на „Оскарите“ ја мина во солзи затоа што нејзината престижна статуа заврши во рацете на крадец. Холивудската ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 336 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 290 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска, кандидатката за Претседател на Република Северна Македонија, на својот ФБ профил објави фотографија на која е со првиот ...
сите 162 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Актерка одржа говор на знаковен јазик на Оскар поради ветување кон 6-годишно глуво девојче, доби само пофалби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: