Течниот метан на пат да стане стандардно гориво во камионскиот транспорт


Останато

Охрид, 18. декември 2018 (ИНПРЕС) – Семејството на прерано починатиот градоначалник на Охрид Јован Стојаноски, до сите граѓани на Охрид, упати зборови на ...
сите 220 | | | веќе видена

Токму на денот кога од стратешкиот партнер на Македонија, САД, стигнуваат пофалби за досегашниот напредок на земјава, за евро-атланскиот интеграциски процес, ...
сите 351 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 190 | | | веќе видена

Царинската управа вчера отворила истрага за царинскиот службеник Александар Трајковски кој беше фотографиран со експремиерот Никола Груевски, азилант, во ...
сите 95 | | | веќе видена

Лекарите и медицинскиот персонал го прекинуваат протестот на скопските клиники поради најавеното поскaпување на паркингот затоа што премиерот Зоран Заев им ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Течниот метан на пат да стане стандардно гориво во камионскиот транспорт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: