Вечерва во Валандово почнува конгресот на ВМРО-ДПМНЕ на кој ќе се избира нов


Од апелациониот суд од одделението за односи со јавноста не беа достапни да одговорат дали ќе ги чекаат сите жалби по притворите па ќе одлучува советот ...
| | веќе видена | слични

Притворените за настаните од 27 април, се позивесно е дека празниците ќе ги дочекаат во истражниот затвор во Скопје, иако тече рокот за одлучување по жалбите ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ и натаму останува на ставот дека притворот за 36 лица за настаните од 27 април е политички мотивиран и продолжен за уште 30 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираат на продолжениот притовр на дел од осомничените за настаните од 27 април. Тие велат дека судот не одлучувал врз основа на факти, туку ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии
4 копии

Кршењето на законите и процедурите од страна на правосудните органи при апсењето на лицата од 27 април го потврди и Народниот правобранител. Полицијата при ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ од општина Чаир изразуваат револт за третманот кој го имаат притворените за настаните од 27-ми април и за продолжување на притворот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 282 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вечерва во Валандово почнува конгресот на ВМРО-ДПМНЕ на кој ќе се избира нов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: