„Те-То“ АД Скопје ги демантира наводите на финансиска полиција: Работиме законски уште од самото основање

„Те-То“ АД Скопје целосно ги демантира наводите на Управата за финансиска полиција изнесени на денешната прес-конференција. Финансиска полиција соопшти дека ...
| | веќе видена | слични

Финансиската полиција неаргументирано го напаѓа најголемиот странски грин-филд инвеститор во земјава, поднесува кривична пријава за перење пари без притоа да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата „ТЕ-ТО“ АД Скопје реагираше дека неосновани се наводите на Управата за финансиска полиција изнесени на прес-конференцијата одржана минатата недела, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

,,Недопустливо е Финансиската полиција да излегува на прес конференции за медиумите со бомбастични најави за наводен криминал кај најголемиот странски green ...
| | веќе видена | слични

По повод поднесената кривична пријава на Финансова полиција против ТЕ-ТО АД Скопје во нашата редакција пристигна демант од компанијата кој ние ви го ...
| | веќе видена | слични

Покрај пријавата за лажен стечај, компанијата „Те-То“ е пријавена и за перење пари, поради сомнеж дека до неа водат трансакции на руски пари кои се предмет на ...
| | веќе видена | слични

Финансиската полиција се уште не открива детали за случајот со гасната станица „Те-То“, која од минатата недела е под истрага за перење пари во Македонија од ...
| | веќе видена | слични

Претседател на Управен одбор на ТЕ-ТО, стечајна судијка и нотарка заработија кривична пријава од Управата за финансиска полиција, бидејќи постои сомнеж дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 760 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 429 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 523 | | | веќе видена

Вечерва во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека има доста поважни теми од циркузот што го приредија ...
сите 153 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 173 | | | веќе видена

Во очекување на целата јавност да ја соопшти новата точна бројка на новозаразени од коронавирус во земјава, министерот за здравство Венко Филипче тукушто на ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Те-То“ АД Скопје ги демантира наводите на финансиска полиција: Работиме законски уште од самото основање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: