Тажна фудбалска приказна: Пред десетина години „решеташе“ во Примера, сега е келнер во пицерија (Видео)


Големите фудбалски ѕвезди во најголем дел од случаите успеваат да обезбедат финансиски средства со кои се обезбедени неколку нивни поколенија, но дефинитивно, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Уругваецот Дарио Силва за да може да преживее, работи како келнер во една пицерија во Малага, а до пред 15-тина години, беше врвен фудбалер кој добро ...
| | веќе видена | слични

Постигнал повеќе од 100 гола во кариерата, одиграл речиси 50 натпревари за својата репрезентација, а денес работи како келнер за да преживее. Животот жестоко ...
| | веќе видена | слични

Модерниот фудбалски свет често пати посведочува импресивни приказни за вртоглав и молскавичен успех на поединци кои буквално „од нула“ за неверојатно брзо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта и опозицијата се уште на црвените линии за Законот за јавно обвинителство.  Противуставен и неприфатлив предлог , вака го оцени лидерот на ВМРО ДПМНЕ, ...
сите 356 | | | веќе видена

Виена, 23. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Словенија ќе игра против Шпанија, а Норвешка против Хрватска за пласман во финалето и освојување на златото на европското ...
сите 280 | | | веќе видена

Случаи на заразени лица од новиот коронавирус, од кој досега починаа 17 луѓе во кинескиот град Вухан, пријавени се во Виетнам, Сингапур и Саудиска Арабија. ...
сите 398 | | | веќе видена

Портпаролката на Европската Комисија, Ана Писонеро, ги потврди гласините дека извештајот за новата методологија на преговорите нема да биде објавен на 29 ...
сите 212 | | | веќе видена

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 57 | | | веќе видена

Законот за забрана за увоз на отпад наиде на собраниска блокада. Откако го помина комисискиот филтер, предлог-законот се прескокнува од дневнот ред на ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тажна фудбалска приказна: Пред десетина години „решеташе“ во Примера, сега е келнер во пицерија (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: