Тато и јас сакам да бидам лекар

Ќерки и синови на актуелни политичари од владејачката гарнитура, на актуелни директори на клиники, на лекари кои доаѓаат од редовите на власта ќе бидат новите здравствени работници кои ќе се посветат на „здравјето“ на пациентите. Болните ќе бидат под нож на партиските војници-лекари. Втора тура партиски вработувања ќе добие јавното здравство, неофицијално дознава „Шпиц“, откако пред десет дена во владата беше промовирана првата рунда на нови 280 вработувања, од кои 200 лекари, 60 медицински сестри и 20 рендген-техничари. Пациентите повторно на удар на млади, неискусни и партиски обоени лекари, работа која може да биде кобна за здравјето на болните, коментираат дел од искусните лекари. Ќерки и синови на актуелни политичари од владејачката гарнитура, на актуелни директори на клиники, на лекари кои доаѓаат од редовите на власта, ќе бидат новите здравствени работници кои ќе се посветат на „здравјето“ на пациентите. - Повеќе од јасно е дека новите вработувања во здравствениот сектор ќе бидат по ...
| | веќе видена | слични

Останато

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 84 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 136 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тато и јас сакам да бидам лекар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: