Позната причината зошто таткото убиец ги искасапил двете бебиња

2 копии

Полудениот Дејан Крстичиќ (35) од Штрбац ги нападнал двете бебиња близначиња Данило и Немања стари само 40 дена, додека неговата сопруга Ана (27) седела на кревет со децата. На Данило му зарил нож близу срцето, после што несреќното бебе починало на пат кон грачаничката болница.Неговиот брат близнак Немања е во нишката болница и покрај тешката состојба во која се наоѓа, неговата состојба е стабилна и е надвор од животна опасност. Според информациите, Дејан прво замавнал кон Данило. Смртоносниот убод бил во срцето, а после со ножот тргнал кон Немања. Ана тогаш веќе скокнала. По нејзиниот врисок дотрчал и братот на Дејан. Пред да успеат да го совладаат Дејан, тој на Немања веќе му забодел нож во вратот и стомакот. „Искрата“ на незапамтената семејна трагедија во Штрбац во која Крстичиќ ги нападнал своите деца, започнала на трпезариската маса во семејната куќа во понеделник околу 19.30 часот. Во куќата во моментот на трагедијата биле братот и родителите на Дејан. -Дејан, Ана и децата биле сами во кујната. Дејан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дејан Kрстич (35), професор по физичко образование во средното училиште во Штрпце, кој го прободе својот син Немања стар само 40 дена, а вториот близнак Даниел бил тешко повреден,е во притвор и бара да ја види неговата сопруга Ана (30), кој се наоѓа во болница со повреденото дете-дознава "Ало" Дејан Kрстич (35), професор по физичко образование во средното училиште во Штрпце, кој го прободе својот син Немања стар само 40 дена, а вториот близнак Даниел бил тешко повреден,е во притвор и бара да ја види неговата сопруга Ана (30), кој се наоѓа во болница со повреденото дете-дознава "Ало"Дејан во затворот го посетил неговиот брат и снаа и пренеле на семејството дека тој е во тешка состојба.Наводно на братот, Дејан рекол „само да ја видам Ана,па да умрам, нема живот без неа„ Кога му спомнале што направил тој многу се вознемирил зошто на ништо не се сеќава, и негира дека направил такво нешто.Цело време шета со стиснати раце тоа му е некоја навика-изјави извор близок до семејствоо.Ана вчера ја посетиле во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како "Ало" дознава професорот Дејан се уште не верува дека неговиот син Немања е мртов и го моли семејството да ги сликаат, со својот брат Данило и да му донесат слика, да биде сигурен дека неговите деца се добри. Како "Ало" дознава професорот Дејан се уште не верува дека неговиот син Немања е мртов и го моли семејството да ги сликаат, со својот брат Данило и да му донесат слика, да биде сигурен дека неговите деца се добри.-Дејан во судницата се однесуваше многу нормално.Мирно ги сослуша сите обвиненија и на ништо не се противеше, по што е многу тешко да поверувате дека ваков човек кренал рака на своите деца- рекол роговорник кој учествувал во сослушувањето.-Дејан од денес поже да прима посети, но сеуште никој не побарал дозвола за тоа.Незнам дали се сеуште во шок или неговото семејство несака да го види после ова злосторство, незнам- рекол тојТрагедијата се случила на 20 фебруари, на јужниот дел од Косово,Кога тој се скарал со својата сопруга и ги нападнал најпрвин родителите а кога тие излегле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Семејството со години криело голема тајна за Дејан кој си ги избоде децата, па затоа и се случи големата трагедија, во која почина едното близначе старо 40 дена. Семејството со години криело голема тајна за Дејан кој си ги избоде децата, па затоа и се случи големата трагедија, во која почина едното близначе старо 40 дена.Српските медиуми за крвавиот злочин кој сите ги зави во црно, пишуваат дека Дејан кој инаку е професор во средно по Физичка култура, со години имал психички проблеми, но неговото семејство го криело тоа. Тој од мал имал ваков проблем, но семејството молчело.По злочинот цело село било шокирано бидејќи Дејан бил мирен, културен и добродушен човек, но сепак тие не ја знаеле мрачната тајна за него. Семејството од срам сакало проблемот да го задржи за себе.Родителите на Дејан забележале дека нешто не е во ред со него уште откако бил бебе. И на неговото работно место велат дека бил неснаодлив и често мрзоволен, не знаејќи да ги смири децата.
| | веќе видена | слични
2 копии

Дејан кој си ги избоде бебињата со нож побарал од полицајците да го види бебето кое го усмртил. Дејан кој си ги избоде бебињата со нож побарал од полицајците да го види бебето кое го усмртил. Професорот по физичка култура и понатаму не верува дека неговиот син е мртво и бара од полицијата да го види за да се увери.Тој воопшто не се сеќава што направил.
| | веќе видена | слични
3 копии

35-годишниот Дејан Крстиќ кој си ги избоде близначињата стари 40 дена со нож, ги шокираше инспекторите со едно прашање. Таткото кој направи незапаметен злочин кој го потресе целиот Балкан, откако едното бебенце си го усмрт, а другото тешко го рани со нож, ги прашал инспекторите што направил. Српските медиуми пишуваат дека тој воопшто не се сеќава што направил. Кога дошол пред инспекторите ги прашал, Како ми се децата, што прават? Од ова дефинитивно им се заледила крвта на инспекторите, а потоа тие на Дејан му ја кажале ужасната вистина. – Му рекоа дека едното дете му е мртво, тој седеше и ништо не кажа. Потоа му кажаа дека другото детенце едвај го спасиле. Немаше реакција, потполно беше мирен, велат од Обвинителството за српскиот Блиц. Тој и во соседството е познат како мирен и тивок човек, а во полицијата бил сосема примерен, поради што адвокатот побарал домашен притвор, но барањето му било одбиено. Адвокатот побарал и психијатриско вештачење, бидејќи Дејан не е свесен што сторил. На него ќе му се суди за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Трагедијата која ја вознемири не само Србија, туку и целиот регион, кога Дејан си ги избоде децата со нож, добива нови размери. Едното бебенце почина, а другото едвај се спаси. Починатото бебенце вчера беше погребано, а мајката е скршена. – Ова е голем шок за неа, само молчи и плаче. Ништо не смее да ја вознемири, скршена е, вели таткото на сопругата Ана која е во црно отккао се случи трагедијата. Малото бебенце старо 40 дена е погребано на православните гробишта, но без опело, бидејќи не било крстено. едото вели дека со ќерката Ана се слуша секој ден, таа постојано плаче и тагува, не може да поверува што се случи. – На Ана и е многу тешко, единствена светла точка е што Данило е добро, лекарите рекоа ќе преживее, вели дедото за второто бебенце. Семејството на Дејан не присуствувало на погребот. Дејан не се ни сеќава што направил, во полиција прашал како ми се децата.
| | веќе видена | слични
7 копии

Бебето од Штрпац, кое пред два дена неговиот татко го избоде со нож, успешно заздарвува на Детската клиника во Ниш. Другото бебе денеска е погребано. Мајката на близнаците е во многу лоша состојба под лекови. - Бебето е стабилно. Тоа е оперирано, но за среќа немаше повреди на виталните внатрешни органи – изјавиле од болницата во Ниш. Братчето на повредното близначе кое почина од убодите на нож на својот татко, денеска е погребано. Мајката Ана, не присуствувала на погребот, бидејќи се наоѓа во болница со другото бебе, кое го спасила од смрт кога Дејан со нож ги нападнал бебињата. Според информациите, мајката на децата е во шок и под постојан лекарски надзор Драган Кузмановиќ, таткото на Ана, рекол дека штотуку родениот внук е погребан во присуство на најблиското семејство. Тој додал дека Дејан пател од депресија и посетувал психијатар. Тој живеел во страв дека некој ќе му ги украде бебињата, кои ги добиле по неколку години брак со помош на вонтелесно оплодување.
| | веќе видена | слични
5 копии

Дејан од Косово кој со нож си го усмрте едното бебе старо 40 дена, во полицијата дал изјава од која и на инспекторите им се заледила крвта во вените. Откако вчера беше погребано бебенцето кое таткото го прободе со нож, со што направи крвав и незапаметен масакр, во полиција изјавил дека не се сеќава што направил. - Не е свесен што направил, во полиција му рекоа дека си го убил синот. Беше во шок. Велеше, не е можно, не верувам во тоа, вели извор. Дејан откако го уби едното синче, а тешко го рани другото, сам побарал од братот кој влетал во куќата да го носи во полиција.
| | веќе видена | слични
3 копии

Таткото кој направи незапаметен масакр во Србија кога си ги избоде бебињата со нож, при што едното бебенце почина, а другото едвај се спаси, халуцинирал па така ги избодел децата. Тој седнал да јаде и ја викнал сопругата да седне со него, а таа го одбила, држејќи ги децата, по што тој станал го земал ножот и ја избодел. Српскиот Курир пишува дека тој имал халуцинации и побарал да се лекува. При незапаметениот крвав злочин едното бебе за жал замина во смрт.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 532 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози во западните и југозападните делови од државата. Во останатите делови од државата коловозите се ...
сите 153 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 223 | | | веќе видена

Дозволете ми во мое лично име и во име на ВМРО-ДПМНЕ, на членовите на Синодот, на ценетото свештенство и монаштво, како и на сите православни верници во ...
сите 243 | | | веќе видена

По повеќемесечно натегање пратениците од власта и од опозицијата успеаја да постигнат компромис и по скратена постапка го донесоа новиот антикорупциски закон, ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Позната причината зошто таткото убиец ги искасапил двете бебиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: