На 90 години почина таткото на Мајкл Џексон


2 копии

Такото на легендраниот Мајкл Џексон и творец на групата „Џексон 5“ Џо Џексон почина на 90 години по тешка болест. Џо Џексон почлинл во минатата среда во болница во Лас Вегас. Се уште нема официјална потврда за причината за смрта, но познато е дека Џексон боледувал од рак на панкреасот. – Сонцето изгрева кога ќе дојде време и, дали ви се допаѓа тоа или не, заоѓа кога ќе дојде време – објавено е на неговиот Твитер во неделата. Џо имал 11 деца, а неговите пет синови беа во легендарната група „Џексон 5“ која беше отскочната штица за кралот на попот Мајкл Џексон.
| | веќе видена | слични

 Џо Џексон, таткото на поп легендата Мајкл Џексон неодамна почина. За него, најверодостојно може да се изјави дека е голема штета што не е едногласно прогласен за најголемиот тиранин и монструм помеѓу родителите во историјата на поп музиката. Најголемиот дел од потврдите кои ја поткрепуваат оваа изјава доаѓаат токму од неговите деца. Џо Џексон бил поранешен боксер и неуспешен блуз музичар. Неговиот најголем талент бил да им го загорчува животот на своите деца. Тој непрестајно ги злоупотребувал физички и психички во текот на ’80-тите години, а во ова можеби се крие и одговорот зошто Мајкл Џексон беше толку бизарен и чуден во однесувањето. Неговата мајка била посветен фанатик од редот на Јеховините сведоци, која секојдневно ги тероризирала децата со приказни за неизбежниот суден ден и крајот на светот. Воедно, била опседната и со перфекционизам, хигиена и чистота, па често пати ги триела децата со чист алкохол или им ги мачката лицата со вазелин, со цел да бидат што поубави и посјајни. За време на зимскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Музичкиот менаџер Џо Џексон, почина на 89 години, пренесува американскиот портал „ТМЗ“. Според информациите, Џексон починал од рак на панкреас. Братот на Мајкл, Џермеин Џексон признал дека нивниот татко е на смртна постела. Музичкиот менаџер наводно во Бразил 2015 година имал срцев удар, поради кој го изгубил видот и оттогаш здравјето му било многу лошо. Во 2002 година, Џо ја добил наградата за „Најдобар музички менаџер на сите времиња”.
| | веќе видена | слични

Во пресрет на 9-годишнината од смртта на Мајкл Џексон, веќе се раширија гласини дека патријархот на едно од најпознатите музички семејства е во тешка здравствена состојба и дека ги одбројува последните денови од својот живот… само два дена откако беше одбележан 25 јуни, денот кога светот светот се прости од кралот на поп-музиката, почина и таткото на Мајкл, Џо Џексон, на возраст од 89 години.Џозеф Волтер Џексон, роден на 26 јули 1928 година во американската држава Арканзас, во музичката историја се запиша како творецот и менаџер на популарната група „Џексон 5“, од која подоцна се издвои и најталентираниот брат Мајкл. Како и повеќето членови на славното семејство, неговиот углед беше „извалкан“ со тврдењата за злоупотреба на своите деца, а и самиот Мајкл во повеќе пригоди раскажувал за претераната строгост и тешкиот однос со татко си, кој често физички ги дисциплинирал кога не успевале своите настапи да ги доведат до совршенство.Од друга страна, сите синови и ќерки имаа и огромна почит бидејќи ги истерал на ...
| | веќе видена | слични

Џо Џексон почина - таткото на Мајкл Џексон... Џо Џексон имаше 89 години, кој почина од рак на панкреасот. Таткото на Мајл Џексон доживеал претходно и срцев удар пред 3 години, тогаш го изгубил видот и здравјето многу му се влошило. Официјално е потврдено дека тој починал. Ако не знаевте, Џо во 2002 година ја доби наградата за „Најдобар музички менаџер на сите времиња”.
| | веќе видена | слични

Пензионираниот музички менаџер Џо Џексон, почина на 89 години, пренесува американскиот портал ТМЗ. „Daily Mail” изјави дека таткото на покојниот пејач Мајк Џексон, умрел од рак на панкреас. Минатата недела Џермеин Џексон, брат на починатиот крал на поп музиката, рекол дека нивниот татко е на смртна постела и на членовите од семејството не им дозволува да го посетат. Освен што не сакал семејството да го види, Џо им забранил на докторите да им го покажуваат неговиот здравствен картон, нe сакал да им каже ни од што точно боледува. Сите членови на светски познатото семејство Џексон, наводно минатата недела се состанале со неговиот менаџер, преку кој се обиделе да дојдат до човекот кој со години ги градел кариерите на своите деца. „Никој не знае што се случува, требаше да молиме за да го видиме сопствениот татко на смртна постела, што е лудо во вакви моменти. Забрани да ни се каже каде точно се наоѓа и како е, а мајка ни е полудена од грижи” – раскажаа Џо и Катерина Џексон. Музичкиот менаџер наводно во Бразил ...
| | веќе видена | слични

Џо Џексон, татко на Мајкл и Џенет Џексон, почина на 89-годишна возраст во болница во Лас Вегас, кадешто се лекуваше од рак. Како глава на семејството Џексон, тој одигра голема улога прво во кариерата на „Џексонс 5“, мегауспешната поп група во којашто членуваа петмина негови синови, а потоа и на Мајкл и Џенет Џексон. Тој беше архитект на раните успеси на неговите деца, што ги вклучува и другите две ќерки ЛаТоја и Реби, но некои од нив подоцна открија дека тоа имало и темна и сурова страна. Мајкл Џексон го обвини татко му за физичко и психичко малтретирање, како и дека го принудувал на исцрпувачки работен распоред. „Тој стоеше на пробите со каиш во рацете и нѐ казнуваше за секој погрешен чекор во танцувањето“, кажа Мајкл Џексон во едно интервју. Во интервјуто за Би-Би-Си во 2003 година, Џо Џексон призна дека го удирал Мајкл, но негираше дека тоа е тепање. „Не жалам што сум го правел тоа. Тоа ги држеше подалеку од затвор и ги изведе на вистински пат“, кажа Џексон. Мајкл Џексон го отпушти Џо како менаџер во 1979 ...
| | веќе видена | слични

Џо Џексон, таткото на легендарниот крал на поп музиката Мајкл Џексон почина во болница во Лос Анџелес. Се уште нема официјална потврда за причината за смрта, но познато е дека Џексон боледувал од рак на панкреасот.
| | веќе видена | слични

По долга борба со ракот на панкреасот, на 89-годишна возраст почина Џо Џексон, таткото на Мајкл Џексон. Џо почина во болница во Лас Вегас. Тој е основач на групата „Џексон 5“. „Сонцето изгрева кога ќе дојде време и, дали ви се допаѓа тоа или не, заоѓа кога ќе дојде време“, беше објавено на неговиот твитер-профил пред неколку дена. Џо имаше 11 деца, пет сина и шест ќерки. Сите пет сина членуваа во легендарната група „Џексон 5“ во која кралот на поп-музиката ја почна својата кариера.
| | веќе видена | слични

Останато

* РУСКОВСКА: Во понеделник очекувам вештачењето на телефонот на Катица да биде готово Јавнотото обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во ...
сите 116 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 396 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 250 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На 90 години почина таткото на Мајкл Џексон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: