Татко пријавил во полиција дека исчезнала неговата 18-годишна ќерка

Татко пријавил во полиција дека исчезнала неговата 18-годишна ќерка. Според полицијата, вчера, во 22 часот, во Полициската станица Чаир Т.Т.(50) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Ј.Т.(18). Се преземаат мерки за нејзино пронаоѓање.
| | веќе видена | слични
7 копии

Непознат сторител извршил тешка кражба во автоплац за продажба на половни возила на булевар Србија во Скопје, соопшти МВР. Кражбата се случила во периодот од 17:00 часот на 14.01.2019 до 8:00 часот на 15.01.2019 година. Според информациите, сторителот со употреба на сила влегол внатре и одзел три патнички возила марка „БМВ“, „ауди “ и „мерцедес “. Тој ги стартувал возилата со клучевите што биле оставени во возилата. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
4 копии

На 16.01.2019 година во 01.20 часот во СВР Скопје, Д.Д.(50) од Скопје пријавил дека на 15.01.2019 година околу 22.40 часот на булеварот „Партизански Одреди“ неколку лица физички го нападнале неговиот син. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 16 јануари- Три автомобили биле украдени од автоплац во Скопје информираше МВР. Во периодот од 17 часот на 14.01.2019 до 8часот на 15.01.2019 година непознат сторител извршил тешка кражба во автоплац за продажба на половни возила на булевар „Србија“. Сторителот со употреба на сила влегол внатре и одзел три патнички возила марка „БМВ “, „Ауди “ и „Мерцедес “. Сторителот ги стартувал возилата со клучевите кои биле оставени во возилата. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчера околу 22 часот во Полициската станица Центар, Д.Г. (40) од Скопје пријавил дека истиот ден во времето од 20.30 до 20.35 часот, пред маркет на улица „Рузвелтова“, непознат сторител одзел патничко возило „Ауди А4“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Е.Б. од Скопје. Пријавителот го оставил возилото да работи и влегол во маркетот, а непознато лице влегло во незаклученото возило и заминало во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на возилото и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
5 копии

На скопјанец му го украле автомобилот додека пазарувал во маркет на улицата Рузвелтова во Скопје. Според информациите од МВР, вчера во 22 часот во Полициската станица Центар, Д.Г. (40) од Скопје пријавил дека истиот ден во периодот од 20.30 до 20.35 часот пред маркет на улицата Рузвелтова непознат сторител украл автомобил „ауди А4“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Е.Б. од Скопје. Според пријавата, сопственикот на возилото го оставил автомобилот да работи и влегол во маркетот, а непознато лице влегло во незаклученото возило и избегало. Се преземаат мерки за пронаоѓање на возилото и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Вчера во 19.45 часот во СВР Скопје, С.И. (20) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 19.30 часот на булеварот „Видое Смилевски-Бато“ физички бил нападнат од неколку лица. Се преземаат мерки за расчитување на случајот.
| | веќе видена | слични

Украден автомобил пред маркет на улица Рузвелтова во Скопје. Како што стои во билтенот на МВР, вчера во 22.00 часот во Полициската станица Центар, Д.Г.(40) од Скопје пријавил дека истиот ден во времето од 20.30 до 20.35 часот пред маркет на улица „Рузвелтова“ непознат сторител одзел патничко возило „Ауди А4“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Е.Б. од Скопје. Пријавителот го оставил возилото да работи и влегол во маркетот, а непознато лице влегло во незаклученото возило и заминало во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на возилото и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

На 14.01.2019 година во 15:00 часот во СВР Скопје, И.М.(20) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 13:10 часот на улица „Зендел Џемаил“ бил физички нападнат од А.А.(19) и А.А.(21), двајцата од село Огњанци, скопско. Се преземаат мерки за целосно расчитување на случајот.
| | веќе видена | слични

Скопјанец останал без својот автомобил „ауди А4“, кој му бил украден вчера во центарот на Скопје, информираше МВР. Според полицијата, во 22 часот во ПС Центар, Д.Г.(40) од Скопје пријавил дека истиот ден во времето од 20.30 до 20.35 часот пред маркет на улица Рузвелтова непознат сторител украл автомобил „ауди А4“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Е.Б. од Скопје. Сопственикот го оставил возилото да работи и влегол во маркетот, а непознато лице влегло во незаклученото возило и заминало во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на возилото и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 171 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 553 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Првенците на пратеничките листи на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат познати меѓу први и петти март, најави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, додавајќи дека ...
сите 189 | | | веќе видена

Можеби сте, а можеби и не сте свесни како влијаат врз нас социјалните мрежи. Еве како да бидете присутни на нив и да се чувствувате добро. На повеќето од вас ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Татко пријавил во полиција дека исчезнала неговата 18-годишна ќерка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: