Фудбалерот Блерим Џемаили стана татко

Фудбалерот на репрезентацијата на Швајцарија со потекло од тетовско Боговиње, Блерим Џемаили стана татко. Играчот на Галатасарај на 28-годишна возраст стана татко, а неговата избраничка на свет донесе машко и здраво дете. ФОТО: Лајм
| | веќе видена | слични
10 копии

Портпаролот на Владата на Република Македонија, Александар Ѓорѓиев по втор пат стана татко. Неговата сопруга, Ружица на свет донела здраво женско дете. Таа се породила на Клиниката за гинекологија и акушерство и во моментов се чувствува добро.
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 110 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 66 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 100 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фудбалерот Блерим Џемаили стана татко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: