Тараба торта: Пенаст десерт за секоја прилика


Состојки: ½ чаша овесни снегулки ½ чаша кокосово брашно 1 /2 чаша просо Прстофат сол 1 лажица шеќер или мед 1/2 прашок за пециво или 1 лажичка сода бикарбона 1 ...
| | веќе видена | слични

Потребни состојки: за тестото: 2 јајца 200 мл млеко 100 мл масло 100 г шеќер 200 г брашно 1 прашок за пециво 2 лажици какао во прав за филот: 1 л млеко 1 чаша ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 172 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 227 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 161 | | | веќе видена

На средбите  тој посочи дека во земјава откако е СДСМ на власт имаме се потешко секојдневие, неправди на секој чекор и огромна неспособност на власта да донесе ...
сите 171 | | | веќе видена

,,Ова е ИД на денот на изборите . Ова е ИД денеска” , рече Трамп покажувајќи им на новинарите географска карта со бројни црвени точки претходнои со бела ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тараба торта: Пенаст десерт за секоја прилика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: