Бар, Улцињ и Сутоморе повеќе од дваесет часа се без струја

Жителите на Бар, Сутоморе и Улцињ и ова утро се без електрична енергија. Тие, како што пренесуваат тамошните медиуми скоро дваесет часа се без електрична енергија. Прекинот на струја бил предизивикан од силните ветришта кои ја зафатиле земјата, и предизвикале дефект на далековод.Надлежните соопштиле дека проблемот со електричната енергија во овие населени места би требало да се реши во текот на денот.Снежните врнежи создадоа проблеми на поголемиот дел од патиштата во Црна Гора.Сообраќајот од Подгорица до Сутоморе беше отворен само за патнички возила, додека патот Подгорица-Бар преку Паштровачка Гора беше затворен за сите категории возила.Денеска според црногорските синптичари се очекува стабилизација на времето.извор: Makfax
| | веќе видена | слични
4 копии

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека во текот на денот без електрична енергија ќе останат делови од општините Ѓорче Петров и Чаир.Во периодот од 9 до 14 часот, без електрична енергија ќе бидат дел од корисниците од село Кучково во општина Ѓорче Петров, а во периодот од 12 до 14 часот, без струја ќе бидат дел од корисниците од улиците Благоја Паровиќ, Џон Кенеди и Лазар Трповски во општина Чаир.извор: Makfax
| | веќе видена | слични
13 копии

Дел од корисниците од село Кучково денес од 9:00 до 14:00 часот ќе останат без напојување со електрична енергија. Од 12:00 до 14:00 часот, без струја ќе бидат и дел од корисниците од улиците „Благоја Паровиќ“, „Џон Кенеди“ и „Лазар Трповски“ во општина Чаир. Причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипи на ЕВН Македонија АД.
| | веќе видена | слични

Останато

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на ...
сите 337 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 319 | | | веќе видена

Факти кои го одбележаа денот: 1.Градоначалникот на СДСМ, Курто Дудуш за тепање на граѓанин Луи Витон судството на Заев само го опомена. 2.Генералниот секретар ...
сите 234 | | | веќе видена

Иранскиот врховен верски лидер Али Хамнеи вели дека западните земји се премногу слаби за да „ги фрлат Иранците на колена". Вели дека официјален Техеран е ...
сите 340 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета на денешната средба со еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, виско ја оценил неговата ангажираност за напредокот на ...
сите 153 | | | веќе видена

Македонските ракометари прерано ги спакуваа куферите и го завршија настапот на ЕП 2020, па како слаба утеха остануваат двете статистички категории во кои ...
сите 83 | | | веќе видена

Целата работа околу начинот и условите на користење на службените возила на МВР се сведува на фактот што истите беа несоодветно и непрофесионално користени. ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бар, Улцињ и Сутоморе повеќе од дваесет часа се без струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: