Тамара се врати од Евровизија


10 копии

Тамара Тодевска и нејзиниот тим на полноќ се вратија дома. На скопскиот аеродром ја пречекаа семејството, сопругот  и ќеркичка Хана, како и фановите. Таа по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Со ќеркичката Хана на раменици Тамара од срце ја отпеја „Proud“ за сите што нетрпеливо ја чекаа на аеродромот. Македонија го слави успехот на нашата музичка ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот евровизиски тим пристигна дома – се врати во Скопје. Веднаш по слетувањето на скопскиот аеродром ги пречекаа армија обожаватели кои гордо сакаа да ...
| | веќе видена | слични

По историскиот успех на Тамара Тодевска и „Горда“ на евровизискиот натпревар во Израел, таа како вистински победник беше пречекана на скопскиот аеродром, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тамара Тодевска и нејзиниот музички евровизиски тим околу полноќ беа пречекани на Меѓународниот аеродром во Скопје од страна на членовите на нивните семејства, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оваа работна недела временската прогноза ни носи доста променливо време и пад на температурите за неколку степени.Облачно, но со сончеви периоди, прогнозираат ...
сите 287 | | | веќе видена

Морнарицата на САД објави дека уште еден нивни воен брод пристигнал во води на Блискиот Исток. Во соопштението на морнарицата се наведува дека американскиот ...
сите 205 | | | веќе видена

Високата претставничка за надворешна политика и безбедност на Европската унија Федерика Могерини денеска изјави дека се надева оти на местото шеф на ...
сите 70 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 213 | | | веќе видена

Албанската владејачка социјалистичка партија, на премиерот Еди Рама, која ја предводи изборната коалиција „Алијанса за европска Албанија“, завршниот изборен ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тамара се врати од Евровизија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: