Вака Тамара Тодевска му го честиташе 70-тиот роденден на својот татко!

Со насмевка на лицата и огромна торта, Тамара Тодевска го прослави роденденот на својот татко, пишува порталот Вистина . Вчера (05.04.2015) Тамара Тодевска го прослави 70-тиот роденден на својот татко Велко Тодевски. Во ресторанот на нејзиниот свршеник таа го изненади со прекрасна торта и свеќички некогашниот професор по контрабас на Факултетот за музичка уметност. Поп пејачката прикачи фотографија на Инстаграм на која позира прегрната со татко и, а тој во рацете држи огромна торта, која сигурни сме дека е изненадување од неговата помала ќерка.
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот професор по контрабас на Факултетот за музичка уметност, Велко Тодевски, вчера го прослави јубилејниот 70 родеденден. Неговата помала ќерка, познатата македонска пејачка Тамара Тодевска, беше задолжена за тортата, а прославата се одвиваше во ресторанот на нејзиниот свршеник „Атланта“.
| | веќе видена | слични
2 копии

Пејачката Тамара Тодевска вчера го прослави 70-от роденден на татка си. Во ресторанот на нејзиниот свршеник таа го изненади со прекрасна торта и свеќички некогашниот професор по контрабас на Факултетот за музичка уметност, Велко Тодевски.
| | веќе видена | слични

Останато

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

СЈО понудило – судот прифаил подолга листа на сметки кои веќе се замрзнати, 1ТВ дознава дека станува збор за 5 сметки од поголемите банки во државата. Додека ...
сите 281 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 93 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 113 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 43 | | | веќе видена

Обвинителката од тимот на Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова побара да му се суди во отсуство на поранешниот премиер Никола Груевски кој викендов ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вака Тамара Тодевска му го честиташе 70-тиот роденден на својот татко!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: