Тамара за приемот кај Заев по „Евросонг“: Неговите зборови многу ми значеа


Претставничката на Северна Македонија на „Евросонг“, Тамара Тодевска, во интервју за фансајтот на музичката манифестација ги споделува впечатоците од приемот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската пејачка Ленче Кукиќ повторно воодушеви во музичкото шоу „Никогаш не е доцна“. Таа во полуфиналето ја испеа песната „Париски локал“ од Лепа Брена, ...
| | веќе видена | слични

Во сите регионални музички и талент шоуа во регионот, домонираат Македонците, независно дали како учесници, членови на жири или гости. Имено, во најновото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 202 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тамара за приемот кај Заев по „Евросонг“: Неговите зборови многу ми значеа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: