Тамара е најдобриот годинашен женски вокал на Евровизија


8 копии

Македонската претставничка на овогодинешната Евровизија, Тамара Тодевска по гласањето на жирито освои прво место, а според гласовите на публиката го освои ...
| | веќе видена | слични

Оваа година „Избор за песна на Евровизија“ се одржа во Тел Авив, Израел. Нашата држава ја претстави Тамара Тодевска со песната „Proud“ која со својот моќен ...
| | веќе видена | слични

 Уште еден доказ дека настапот на Тамара Тодевска и нејзиниот моќен вокал оставија силен впечаток на евровизиската сцена во Тел Авив. Од 1-ви до 10-ти јуни ...
| | веќе видена | слични

Во последната емисија на „Ѕвезде Гранда специјал“ гости беа жирито на музичко шоу односно Ана Бекута, Босанац, Снежана Ѓуришиќ, Марија Шерифовиќ, Ѓорѓе Давид и ...
| | веќе видена | слични

Во една од најпопуларните балкански продукции „Гранд“ освен пејачи од српската естрада може да видиме и македонски пејачи кои гостуваат по разни емисии. Така ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска претпладне е сончево со умерена облачност, додека попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.УХМР за попладне во Скопје најавува и невреме ...
сите 305 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот Трамп воведе синоќа нови санкции врз Ајатолахот Али Каменеи и неговите соработници Иран со жестока реакција откако администрацијата на ...
сите 42 | | | веќе видена

Политичката криза во Албанија се продлабочува пред претстојните локални избори закажани за 30 јуни. Албанскиот претседател, Илир Мета, ја осуди одлуката на ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тамара е најдобриот годинашен женски вокал на Евровизија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: