Tамара е најдобриот годинашен женски евровизиски вокал – одлучија гласачите за евровизиски радио награди 2019


Во категоријата за најдобра песна, наградата и’ припадна на победничката"Аркада" во изведба на ДанканЛоренсод Холандија. Нашата PROUD беше рангирана на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската пејачка Ленче Кукиќ повторно воодушеви во музичкото шоу „Никогаш не е доцна“. Таа во полуфиналето ја испеа песната „Париски локал“ од Лепа Брена, ...
| | веќе видена | слични

Во сите регионални музички и талент шоуа во регионот, домонираат Македонците, независно дали како учесници, членови на жири или гости. Имено, во најновото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претставничката на Северна Македонија на „Евросонг“, Тамара Тодевска, во интервју за фансајтот на музичката манифестација ги споделува впечатоците од приемот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 183 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Мицкоски по налог на Груевски маршираше против правда, реагира СДСМ по каде Од СДСМ велат дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски по налог од Будимпешта вечерва ...
сите 56 | | | веќе видена

Кумановските чевлари се загрижени затоа што коронавирусот се шири на италијанско тло, и велат дека каква било блокада на увозот или извозот ќе има штетни ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Tамара е најдобриот годинашен женски евровизиски вокал – одлучија гласачите за евровизиски радио награди 2019

Од:
До кого (е-маил):
Порака: