Тамара меѓу потенцијалните евровизиски победници според „Билборд“


Песната „Proud“, со која Тамара Тодевска ги брани боите на нашата земја на „Евровизија 2019“, е меѓу 12-те потенцијални победнички композиции на годинашниов ...
| | веќе видена | слични

Светски познатиот музички магазин ,,Билборд” направил листа на песни кои би можеле да ја однесат годинашната победа на Евровизија, а помеѓу 12-те фаворити за ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на Исланд во првата полуфинална вечер на 64-та Евровизија во Израел, дефинитивно засега го имаа најконтроверзниот настап. Бендот „Хатари“, ...
| | веќе видена | слични

Дванаесет земји најдоа на листата на можни победници на „Евровизија 2019“ направена од најпознатиот музички портал „ Билборд “. Според нивните прогнози, меѓу ...
| | веќе видена | слични

Како што е тешко да се предвиди победникот, тука се и 12-те записи за кои „Билборд“ смета дека имаат најдобра шанса да прогласат победа во сабота, на финалната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 541 | | | веќе видена

Министерството за одбрана на САД разгледува барање на армијата за испраќање на уште 5.000 војници на Блискиот исток заради се поголеми тензии во односите со ...
сите 173 | | | веќе видена

Именувањето на новиот директор на Агенцијата за разузнавање, најавата за анализа на надворешната политика и за деблокада на процедурата за агремани за ...
сите 275 | | | веќе видена

Утврдување на Предлогот за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски, поради неоправдано отсуство повеќе од шест месеци, е на дневен ред на денешната ...
сите 80 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тамара меѓу потенцијалните евровизиски победници според „Билборд“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: