„Талир“ повторно одложен, на Груевски ќе му се суди во отсуство

На обвинителна клупа ќе седнат поранешниот Градоначалник на Велес Славчо Чадиев и Екс Претседателот на Советот Александар Колев. Велешкото обвинителство против ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Обвинителен предлог против поранешен градоначалник и поранешен претседател на Советот на општина Велес за сторено кривично дело „Злоупотреба на службената ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешен градоначалник и поранешен претседател на Советот на Општина Велес се обвинети за злоупотреба на службената положба. Според велешкото Обвинителство, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основното јавно обвинителство Велес до Основниот суд во Велес поднесе Обвинителен предлог против поранешен градоначалник и против поранешен претседател на ...
| | веќе видена | слични

Со обвинителен предлог за сторено кривично дело „Злоупотреба на службената положба и овластување“ излезе велешкото обвинителство. Кривичното дело како што се ...
| | веќе видена | слични

Велешкото Обвинителство поднесе до Основниот суд, бвинителен предлог против поранешен градоначалник и против поранешен претседател на Советот на општина Велес ...
| | веќе видена | слични

Од ОЈО информираат дека првиот обвинет, како службено лице – градоначалник на општината, со искористување на својата службена положба и овластување, за вториот ...
| | веќе видена | слични
13 копии
4 копии
повеќе

Останато

Не само со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, туку и со секојдневните обвинувања меѓу техничките министри и ...
сите 372 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција ја предал аудио снимката, која како што вели, ја добил ...
сите 307 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 292 | | | веќе видена

Оливер Спасовски го претвори МВР во дувло на криминалот и негов заштитник. Три години Спасовски ја парализираше полицијата, ги деградираше полициските ...
сите 225 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во Брисел оствари средба со премиерот, Оливер Спасовски, на која кажа дека НАТО се подготвуваат за церемонијата ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Талир“ повторно одложен, на Груевски ќе му се суди во отсуство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: