Ракомет, жрепката за Евро 2020 за мажи ќе биде полу-диригиранa


ЕХФ го објави распоредот за квалификациите за Европското Првенство за мажи кое ќе се одржи во 2020 година. Македонија за свои противници ги доби Турција, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Машката ракометна репрезентација на Македонија во квалификациите за ЕП 2020 во Австрија, Шведска и Норвешка, ќе игра во третата квалификациска група против ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Македонија е извлечена во Групата 3 во Квалификациите за ЕП 2020 каде за противници ќе ги имаме: Исланд, Турција и Грција. Најдобропласираните две ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 143 | | | веќе видена

На 43-тата Седница на Централниот Одбор на ПОДЕМ присуствуваше Гордана Силјановска Давкова – кандидат за претседател од редовите на Коалицијата за Подобра ...
сите 162 | | | веќе видена

,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
сите 131 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е убеден во победа на претстојните претседателски избори. Партијата не размислува за бојкот, но вели не ја исклучува ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ракомет, жрепката за Евро 2020 за мажи ќе биде полу-диригиранa

Од:
До кого (е-маил):
Порака: