Талески без грешка против Мелсунген, Миркуловски делеше асистенции против Магдебург

Македонските ракометни интернационалци, Филип Талески и Филип Миркуловски имаа настапи со своите Рајн-Некар Левен и Вецлар во Бундеслигата, настапи кои ...
| | веќе видена | слични

Филип Миркуловски и Вецлар по голема битка и борба претрпеа пораз од 27-23 од фаворизираниот Кил на денешниот меч во Бундеслигата. Гостите беа големи фаворити ...
| | веќе видена | слични

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 211 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на Големото национално собрание на Република Турција, Мустафа ...
сите 238 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Талески без грешка против Мелсунген, Миркуловски делеше асистенции против Магдебург

Од:
До кого (е-маил):
Порака: