Собраниската седница за амандманите на Законот за употреба на јазиците закажана за утре


3 копии

Собранието на Република Македонија утре во 13 часот ќе го одржи продолжението на 32. седница на која на дневен ред се амандманите на Законот за употреба на ...
| | веќе видена | слични

Спикерот Џафери во нов обид да го собере парламентарното мнозинство и да го изгласаат контроверзниот Закон за употреба на јазиците. Спикерот Џафери во нов ...
| | веќе видена | слични

Новата политичката партија „Глас за Македонија“ им се обраќа на пратениците на Македонското Собрание, по повод претстојното ставање на гласање на Законот за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Законот за употреба на јазиците утре повторно ќе се најде пред пратениците. Ова било договорено на денешната координација кај претседателот на Собранието Талат ...
| | веќе видена | слични

Во последните два месеци се направени сериозни и стручни анализи за Законот за употреба на јазиците, кои ги опфаќаат речиси сите аспекти на неговото незаконско ...
| | веќе видена | слични

Пред малку, спикерот Џафери за утре ја закажа седницата за законот за двојазичност, Заев најави дека неделава ќе се донесе – следува ли утре ново силување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Координаторот на пратеничката група на ВМРО- ДПМНЕ, Драган Данев на најавата од Зоран Заев дека законот за јазици ќе се гласа без разгледување на амандманите ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Македонската радио-телевизија прво најави дека ќе обезбеди пренос во живо од главната прослава на Градскиот парк во Скопје, а потоа во последен момент ја смени ...
сите 86 | | | веќе видена

Во 15 градови низ државата, денеска Владата организираше концерти за прослава на добивањето на поканата за преговори за членство во НАТО. Во Скопје, прославата ...
сите 69 | | | веќе видена

Македонија доби покана за членство во НАТО, што може да се очекува на економски план Економскиот раст се разбира дека не зависи само од членството во НАТО или ...
сите 93 | | | веќе видена

Во петокот (вчера) центарот на Лондон беше исполнет со огромен број демонстранти револтирани од дводневната посета на претседателот на САД, Доналд Трамп, кој ...
сите 42 | | | веќе видена

Цената на барел нафта од 2011 година до сега бележи опаѓање, но цената на литар дизел во Македонија во последните седум години не е значително намалена, ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собраниската седница за амандманите на Законот за употреба на јазиците закажана за утре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: