Таксират номиниран на European Festival Awards

2 копии

По номинацијата на британските награди за „Best Overseas Festival“, Таксират оваа година е повторно и во изборот за европските фестивалски награди и тоа со номинации во две категории, „Best Indoor Festival“ и „Best Small Festival“. Наградите на European Festival Awards се меѓународно признание насочено кон препознавање на напорната работа на фестивалските организации на кои се должи европската разновидна и енергична фестивалска сцена. За повеќето награди одлучува публиката, со онлајн гласање. Само за одредени категории се одлучува со тим на експерти од музичката индустрија кои ги вреднуваат стручните организациските елементи кои се одвиваат зад сцената и за кои публиката не е секогаш свесна. Гласањето се одвива од 24. октомври до 6. декември на веб страницата на EFA . Со секое гласање имате можност да влезете во извлекувањето за Dream Summer наградата, со која организацијата EFA ќе го награди среќниот добитник со влезници за победничкиот фестивал од секоја категорија. Покрај EFA, компанијата ...
| | веќе видена | слични

По номинацијата на британските награди за „Best overseas festival“, Таксират оваа година е повторно и во изборот за европските фестивалски награди и тоа со номинации во две категории, „Best indoor festival“ и „Best small festival“. Европските фестивалски награди се меѓународно признание насочено кон препознавање на напорната работа на фестивалските организации на кои се должи европската разновидна и енергична фестивалска сцена. За повеќето награди одлучува публиката, со онлајн гласање, а само за одредени категории се одлучува со тим на експерти од музичката индустрија кои ги вреднуваат стручните организациските елементи кои се одвиваат зад сцената. Гласањето се одвива од 24.октомври до 6.декември и е овозможено на веб-страницата http://eu.festivalawards.com/vote/. Во секоја категорија може да се гласа само за еден фестивал, а со секое гласање имате можност да влезете во извлекувањето за „Дрим самер“ наградата, со која организацијата Европските фестивалски награди ќе го награди среќниот добитник со влезници ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бремена жителка на Шри Ланка се саморазнесе откако локални полицајци влегоа во нејзиниот дом со цел да го претресат во врска со терористичките напади на ...
сите 513 | | | веќе видена

Реакциите за клетвите на Реисот Сулејман Реџепи не стивнуваат. Откако рече дека посакува да почине судијката која го потпиша решението за смена на поглаварот, ...
сите 396 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 361 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таксират номиниран на European Festival Awards

Од:
До кого (е-маил):
Порака: