Таксират номиниран на European Festival Awards

2 копии

По номинацијата на британските награди за „Best Overseas Festival“, Таксират оваа година е повторно и во изборот за европските фестивалски награди и тоа со номинации во две категории, „Best Indoor Festival“ и „Best Small Festival“. Наградите на European Festival Awards се меѓународно признание насочено кон препознавање на напорната работа на фестивалските организации на кои се должи европската разновидна и енергична фестивалска сцена. За повеќето награди одлучува публиката, со онлајн гласање. Само за одредени категории се одлучува со тим на експерти од музичката индустрија кои ги вреднуваат стручните организациските елементи кои се одвиваат зад сцената и за кои публиката не е секогаш свесна. Гласањето се одвива од 24. октомври до 6. декември на веб страницата на EFA . Со секое гласање имате можност да влезете во извлекувањето за Dream Summer наградата, со која организацијата EFA ќе го награди среќниот добитник со влезници за победничкиот фестивал од секоја категорија. Покрај EFA, компанијата ...
| | веќе видена | слични

По номинацијата на британските награди за „Best overseas festival“, Таксират оваа година е повторно и во изборот за европските фестивалски награди и тоа со номинации во две категории, „Best indoor festival“ и „Best small festival“. Европските фестивалски награди се меѓународно признание насочено кон препознавање на напорната работа на фестивалските организации на кои се должи европската разновидна и енергична фестивалска сцена. За повеќето награди одлучува публиката, со онлајн гласање, а само за одредени категории се одлучува со тим на експерти од музичката индустрија кои ги вреднуваат стручните организациските елементи кои се одвиваат зад сцената. Гласањето се одвива од 24.октомври до 6.декември и е овозможено на веб-страницата http://eu.festivalawards.com/vote/. Во секоја категорија може да се гласа само за еден фестивал, а со секое гласање имате можност да влезете во извлекувањето за „Дрим самер“ наградата, со која организацијата Европските фестивалски награди ќе го награди среќниот добитник со влезници ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 426 | | | веќе видена

Тоа што Христијан Мицкоски се обидува да го претстави носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски уште еднаш потврдува: Антизападниот Христијан Мицкоски ...
сите 247 | | | веќе видена

Филип Петровски на вечерашното гостување на Канал 5 го обвини раководството на ВМРО-ДПМНЕ за двојна игра во однос на уставните измени и рече дека за вчерашниот ...
сите 46 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 134 | | | веќе видена

Никола Груевски има специјален третман затоа што бил 10 години премиер на друга држава, вели Балаш Орбан, државен секретар на кабинетот на унгарскиот премиер ...
сите 213 | | | веќе видена

Мерките во предлог Буџетот обезбедуваат социјална праведност, зголемена социјална помош, над 60.000 деца добиваат детски додаток Реформите во социјалната ...
сите 181 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 308 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таксират номиниран на European Festival Awards

Од:
До кого (е-маил):
Порака: