Така тоа го прават Русите - апсење на украински шпиун во Крим


2 копии

Според зборовите на главниот уредник на порталот cenzor.net - Јуриј Бутсцов, ликвидацијата на Михаил Толстих Гиви била планирана цели две години. Командантот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Енвер Тоска, осомничениот за свирепото убиство во Прилепско имал завршено образование за физиотерапевт, а бил запишан и на курсот во Полициската академија, ...
сите 157 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Уставниот суд на денешната седница треба да одлучува за уставноста и законитоста на Одлуката за распишување на референдум, донесена од Собранието на Република ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Така тоа го прават Русите - апсење на украински шпиун во Крим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: