Мајк Тајсон ги обнови заветите со неговата сопруга во Лас Вегас

За втор пат во две години Мајк Тајсон рече “Да” на истата жена во Лас Вегас, но овој пат венчавката беше повеќе од изненадување. Госите беа изненадени кога сватија дека наместо на роденденска забава присуствуваат на обновувањето на брачните завети на Мајк и неговата сопруга. Кога сите дошле на забата Мајк и Лакиа исчезнале на некое време и се појавија облечени за венчавка . Парот е во брак три години, но не правеа свадба бидејчи десет дена пред свадбата почина ќерката на Тајсон.
| | веќе видена | слични

Поранешниот светски шампион во бокс во тешка категорија, Американецот Мајк Тајсон повторно се ожени, но овој пат за истата жена. Боксерот и неговата поубава половина, сопругата Лакиша Спајс, ги обновија брачните завети. Тие ги изненадија бројните гости, кои мислеа дека дошле на роденденска прослава. Кога сите гости дошле на забавата, двојката ја снемало, а по кусо време се појавиле облечени за свадба. Мајк и Лакиша се во брак три години, а по обновување на заветите и прославија што не беше случај минатиот пат. Според зборовите на гостите на прославата двојката никогаш претходно не изгледала посреќно.
| | веќе видена | слични

Останато

Никола Груевски ќе биде на слобода и викендов. Синоќа до доцните часови, медиумските екипи чекаа пред затворот во Шутка, но екс премиерот не се појави. Во ...
сите 435 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 150 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 174 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 182 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајк Тајсон ги обнови заветите со неговата сопруга во Лас Вегас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: