5 најопасни пози кои морате да ги пробате

2 копии

До повреда најчесто не доаѓа поради тоа како, туку каде водите љубов?! Повредите во текот на сексот се поприлично ретка појава, но сепак нзаат да се случат и ...
| | веќе видена | слични

Мисионерската поза е омилена поза на паровите ширум светот. Но, оваа позиција повеќе е погодна за мажите отколку за жените, затоа што на поубавиот пол не им ...
| | веќе видена | слични

Фантазира ли тој за вашата згодна пријателка? Зошто наутро неговиот најдобар пријател е толку возбуден? Може ли да се оствари најлошиот машки сон – фрактура на ...
| | веќе видена | слични

Веќе сме слушнале разни совети од „народната медицина'', но навистина не мислевме дека постои гинеколог кој тврди дека изборот на соодветна исхрана и хигиенски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 135 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 4 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова во поседната ТВ-дебата на претседателските кандидати на ТВ21 пред самиот финиш на кампањата, односно изборниот молк, рече дека само ...
сите 211 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 174 | | | веќе видена

Според информациите на Владимир Петровски од Општинската изборна комисија Делчево, гласањето започна навреме и без посериозни проблеми. -Претставници на ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

5 најопасни пози кои морате да ги пробате

Од:
До кого (е-маил):
Порака: