Какви книги сакаат да читаат хороскопските знаци

Без разлика дали сакате да читате книги или сакате да подарувате книги, дознајте како ѕвездите влијаат на нашиот книжевен вкус. Овен Овенот сака да чита, но не по препорака, туку самиот сака да си одбере книга. Во секој случај, сака забавна тематика, понекогаш и саркастична. Главните ликови треба да се успешни, борбени, силни, бидејќи само како такви можат да бидат привлечни за Овенот. Не сакаат патетики, ниту романтични приказни. Бик Романтични приказни, големи љубови, но и практични совети за подобар и квалитетен живот се избор на овој знак кога се книгите во прашање. Не сакаат да губат време на негативни нешта, секогаш читаат нешто конструктивно, а обожаваат класики. Близнаци За добар почеток на денот Блинаците повеќе сакаат весник отколку книга. Иако сакаат да читаат, мораат прво да ги чујат сите препораки за некоја книга, па дури тогаш да почнат да ја читаат. Близнаците, покрај Девиците и Стрелците, најмногу од сите сакаат да купуваат книги. Рак Раковите сакаат бајки, поезија и биографии на познатите ...
| | веќе видена | слични

Секој човек има тајни желби кои сака да му се остварат. А еве кои се тие тајни желби на луѓето врз основа на нивниот хороскопски знак. Овен – Секогаш сака да биде прв во сè, да победува и да ги води другите. Бик – Сака да биде материјално згрижен, да поседува работи и да се ослободи од стравот. Близнаци – Тие сакаат да имаат одговор на секое прашање и да им се допаѓаат на сите луѓе. Рак – Сакаат да ја пронајдат љубовта на својот живот, да сакаат и да бидат сакани. Лав – Лавот сака да владее со светот, да го обожаваат и да живее живот на висока нога. Девица – Сака да биде херој и сите да ги омаловажува со своето знаење и интелигенција. Вага – Сака да сака и да биде сакана, но и да живее во вечен склад. Шкорпија – Сака да има потполна контрола врз сите. Стрелец – Сака да успее и на тој начин да се оствари. Јарец – Сака да успее по било која цена, не зависно од другите. Водолија – Сака да сака и да биде сакан искрено, топло и верно. Риби – Сака да го добие она што го залужува и ништо друго.
| | веќе видена | слични

Останато

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Какви книги сакаат да читаат хороскопските знаци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: