Столтенберг со иста порака: Покана за НАТО кога ќе го решите името


3 копии

НАТО ќе испрати покана на Македонија за членство во Алијансата по заеднички договореното решение за спорот за името во рамки на ОН, изјавигенералниот секретар ...
| | веќе видена | слични

Документот од британскиот Горен дом односно на комисијата за надворешни работи на ова британско парламентарно тело од декември 2017 година ни дава подетална ...
| | веќе видена | слични

Британија, помалку индикативно, е историски еден од најпостојаните и најголемите сојузници на Грција, особено во минатиот век и сега. Лондон ќе се обиде да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Горниот дом на британскиот парламент бара итен прием на Македонија во НАТО. Домот на лордовите, во извештајот ,,Велика Британија и иднината на Западен Балкан“, ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Британскиот Дом на лордови бара од Владата во Лондон да се заложи Македонија да стане членка на НАТО без оглед на тоа дали ќе биде решено прашањето за името. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Домот на лордови, кој е горниот дом на Британскиот парламент, во својата стратегија за Велика Британија и односите со Западен Балкан во еден од заклучоците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Декемврискиот извештај „Велика Британија и иднината на Западен Балкан“ на Домот на лордовите, во кој се бара влез на Македонија во НАТО и без решение на спорот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Лондон ќе се обиде да го наметне своето влијание на регионот и ќе инсистира на членство на Македонија во НАТО и без решавање на спорот за името, пишува грчкиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија да влезе во НАТО како поранешна југословенска Република Македонија без разлика на резултатот од спорот со името. Ова од Владата во Лондон го бара ...
| | веќе видена | слични

Извештај подготвен за Домот на лордовите, односно Горниот дом на парламентот на Обединетото Кралство повикува британската влада да се заложи за влез на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас успеа да го подобри имиџот во меѓународната заедница и да изврши притисок врз политичките противници, благодарение на ...
сите 347 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Речиси пет и пол часа траеше расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот парламент за нацрт закон според кој се ратификува и ...
сите 117 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 188 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако се врати Кина, во строго чувана тајност пристигнала во Србија, поради работни обврски . Видена е за прв во јавноста кога излегувала од автомобил за ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Столтенберг со иста порака: Покана за НАТО кога ќе го решите името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: