Замок кој `лебди` во езеро е причината поради која ќе сакате од отпатувате во Италија


Во Сирмионе доминира замокот Скалигер, кој бил изграден од семејството според кое го доби и името во 13 век. Тој е исклучително сочуван, а поради специфичниот ...
| | веќе видена | слични

Хидроцентралата Газивода, најконтроверзната точка на посетата на претседателот Александар Вучиќ, е од стратешко значење за опстанокот и иднината на Србите во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Работодавачите во чии компании работеле повредените или загинатите во сообраќајната несреќа кај Ласкарци треба овие случаи да ги пријават во Државниот ...
сите 206 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 114 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа најави дека ќе стави вето на резолуцијата, што евентуално би ја усвоил Конгресот на САД на предлог на ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Замок кој `лебди` во езеро е причината поради која ќе сакате од отпатувате во Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: