ТАЈМАУТ: „Пеницилин“ за „докторот“


МЗТ Скопје Аеродорм синоќа стигна до седмата титула во клупската историја, откако со чисти 3:0 во победи го растури вечниот ривал Работнички. Во последниот ...
| | веќе видена | слични

Седмата шампионска титула на екипата на МЗТ Скопје Аеродром не е случајност. Напорната работа и стратегијата која ја има клубот сега веќе изминатата сезона е ...
| | веќе видена | слични

Марин Докузовски не можеше да каже дали останува тренер на Работнички и во следната сезона, или сепак ќе се повлече. Докузовски планира да седне со управата и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

МЗТ Скопје Аеродром вечерва го совлада Работнички со 85-78 (46-54) и по 3-0 во победи во финалната плејоф серија ја освои титулата во домашното кошаркарско ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Златко Марин: Аеродром слави!!! МЗТ по седми пат шампион! Браво момци! Koшаркарите на МЗТ Скопје вчера станаа шампиони на Македонија откако во третиот финален ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 180 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 133 | | | веќе видена

Постојаниот пад на нови случаи на заболени од коронавирусот во Кина е охрабрувачки, соопшти Светската здравствена организација, но рано е да се знае дали овој ...
сите 329 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТАЈМАУТ: „Пеницилин“ за „докторот“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: