Тајани се извини за изјавата: Не сакав никого да навредам

Од Брисел директно на Безбедносната конференција во Минхен. Со италијанската министерка за одбрана Елизабета Трента имавме срдечна и конструктивна средба. Сега ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Претседателот на Европскиот Парламент Антонио Тајани денеска посочи дека со завчерашната изјава немал намера да ги налути Хрватите и Словенците, туку сакал да ...
| | веќе видена | слични

Дипломатската војна со Франција и барањата за промени во НАТО се чини дека спаѓаат во италијанскиот обид за „протресување“ на Европа, за кој италијанскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 236 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 34 | | | веќе видена

На својот Твитер профил, премиерот Зоран Заев објави линк до извадок од документарниот филм на Би-Би-Си за креаторите на лажни вести од Велес. Заев пишува: ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тајани се извини за изјавата: Не сакав никого да навредам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: