Заев се сретна со Тачи - ДПА ќе ги поддржи реформите


Мендух Тачи денеска на кафе кај Зоран Заев, прва средба на партиските лидери по формирањето на новата влада. На средбата двајцата се согласиле дека се што било ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев, денеска се сретна со претседателот на Демократската партија на Албанците (ДПА), Мендух Тачи при што разговарале за реформите во контекст ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии
повеќе

Останато

Огромните суми кои пратениците ги добиваат за патни трошоци, најавата за воведување евтина струја преку ден и разрешувањето на јавниот обвинител Марко ...
сите 555 | | | веќе видена

Со разрешувањето на Марко Зврлевски, пропадна последниот обид на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) да го заштити криминалот во редовите на ...
сите 156 | | | веќе видена

Познатиот аналитичар Марко Лангроек ја објави на Твитер траекторијата на ракетата која што Северна Кореја би можела да ја лансира кон американскиот остров на ...
сите 418 | | | веќе видена

Појасите, што ги носеа петтемина ликвидирани терористи во Камбрилс, биле лажни, изјави каталонскиот премиер Карлес Пуџдемон за локалното радио.Веста е ...
сите 195 | | | веќе видена

Американскиот Сенат скоро едногласно гласаше за законот за дополнителни санкции врз Русија и покрај противењето на Белата куќа. Законот е испратен на потпис ...
сите 26 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев се сретна со Тачи - ДПА ќе ги поддржи реформите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: