Вистинско лето: внимавајте на високиот УВ индекс и ЗАШТИТУВАЈТЕ се

Во текот на следните денови иако вистинското лето продолжува и вреди да уживате во него и да го искористете маскимално сепак треба да внимавате и да обратете ...
| | веќе видена | слични
7 копии
62 копии
21 копии

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини изутринава е умерен и се одвива по суви коловози и без проблеми. На граничните премини, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На граничните премини, од македонска страна, нема подолги чекања за влез и за излез од државата. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Се препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 238 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачкиот СДСМ, од каде тврдат дека Законот за јазиците е во согласност со ...
сите 208 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вистинско лето: внимавајте на високиот УВ индекс и ЗАШТИТУВАЈТЕ се

Од:
До кого (е-маил):
Порака: