Огромни летни попусти во Ledikom Mobile Store: Привлечни цени и промоции на сите уреди!


Во потрага сте по нов смартфон или паметен часовник за да се освежите ова лето? Искористете ги лудите летни попусти во Ledikom Mobile Store и одберете го вистинскиот уред за вас!. Без разлика дали сте во потрага по премиум уред или смартфон од средната класа - Ledikom Mobile Store има по нешто за сечиј буџет. Доколку сте Apple фан и сметате дека е време да се подновите со нов Apple уред, сега е времето. Од iPhone X до iPhone 8, оваа година Apple претстави низа моќни уреди со неверојатни спецификации. Се разбира, токму поради тоа, уредите доаѓаа со вртоглаво високи цени. Доколку сакавте да се подновите со некој од нив, без грижа, до 06.08, во Ledikom Mobile Store, снижувањата на Apple производите изгледаат вака: Се разбира, има по нешто и за Samsung фановите. Од Galaxy S9, па се до буџетските А8 серии, ова се дел од летните снижувања во Ledikom Mobile Store: Меѓу другото, оваа година и Nokia се врати на пазарот со обновена верзија на легендарниот Nokia 3310: Оваа година, покрај популарните брендови како ...
| | веќе видена | слични

Американскиот мобилен оператор „T-Mobile US“ ќе ги користи услугите на финската компанија „Nokia“ при испораките на опрема за новата генерација „5G“, трансакцијата ќе биде во вредност од 3,5 милијарди долари – најголема од ваков тип во светот, соопштува „Ројтерс“. „T-Mobile“ рече дека договорот со „Nokia“ ќе ја лансира првата национална „5G“ услуга во САД. Одлуката на „T-Mobile“ е од критично значење за „Nokia“, чии резултати беа погодени од години на забавување на побарувачката на постојните „4G“ мрежи и растечките сомнежи на инвеститорите во врска со договорите за новата технологија која би требало да ја зголеми профитабилноста на компанијата до крајот на годината. Технологијата „5G“ гарантира подобра брзина на мобилниот интернет, како и на различните безжични апликации, претворајќи ја услугата основен фактор при развојот на индустриската автоматизација, беспилотните автомобили и медицинскиот мониторинг. „Nokia“ ќе ја испорача својата „AirScale“ платформа заедно со хардверот, софтверот и услугите за ...
| | веќе видена | слични

Филијалата на T-Mobile во САД објави дека ја одбрала Nokia за да обезбеди 5G мрежна опрема на компанијата. Договорот е во вредност од 3,5 милијарди долари и во моментов е најголемата, посветена на мобилните мрежи од следната генерација и се очекува да стави почеток на следниот циклус на обновување на мобилната индустрија. Договорот е долгогодишна и цели изградбата на 5G мрежа со национално покривање, а финската компанија ќе го обезбеди целосно потребниот хардвер, софтвер и услуги. Во април T-Mobile најави дека ќе се спои со Sprint, за да се натпреварува подобро со другите локални телекомуникациски гиганти Verizon и AT & T. Како дел од договорот, Nokia ќе помогне во градењето на 5G мрежа на компанијата во спектар 600 MHz и 28 GHz (mmWave) со можности кои ги следат стандардите 3GPP 5G New Radio (NR). T-Mobile ќе има корист од широк спектар производи од 5G портфолиото на Nokia, вклучувајќи радио платформите AirScale со облачно јадро, хардвер AirFrame, софтвер CloudBand и други. Текстот Nokia ќе ја гради 5G ...
| | веќе видена | слични

T-Mobile и Nokia се договорија, и го објавија првиот поголем договор за започнување со изградба на 5G инфраструктура. Цента која ќе ја плати T-Mobile за 5G инфраструктура во САД е 3,5 милијарди долари, јави CNBC . Досега ова е најголем договор за 5G, што со оглед на тоа дека е и прв ваков договор, секако е и разбирливо. Сепак цената за која е постигнат овој договор не е најважна. Она што секако е поважно е дека конечно започнува влезот во „5G ерата“. Секако останатите провајдери нема да чекаат, па наскоро може да очекуваме вистинска „лавина“ најави за надградби на мрежите. Она што е најголемо ветување на 5G мрежите сепак не се поголемите брзини за телефоните, иако и тие се важни. Сепак далеку поважно е отстранувањето на тесно грло и можностите за паметни, поврзани системи. Од мали апарати, дрoнови за достава, па сѐ до паметни возила. Компаниите од кои најмногу се очекува кога се во прашање 5G мрежите, покрај Nokia се и Huawei и Ericsson.
| | веќе видена | слични

Финската компанија за комуникации Nokia постигна мега договор со T-MOBILE вреден 3,5 милијарди долари со кој ќе треба да ја изградат новата 5G мобилна мрежа за корисниците. Договорот ќе се реализира во неколкуте наредни години, па корисниците во САД може да очекуваат големи новитети од услугите на T-MOBILE со иновативната 5G мрежа. Со супер брзиот интернет на симнување и качување на податоци преку 5G мрежата ќе се отворат голем број на можности и нови апликации.
| | веќе видена | слични

Motorola има големи планови за премиум сегментот кон крајот на оваа и следната година, со тоа што најверојатно наскоро ќе го лансира и специјалниот додаток Moto Mod 5G кој ќе може да се приклучи на модуларните смартфони како Moto Z2 и претстојниот Moto Z3 мобилен уред. Со овој додаток самите смартфони на Motorola лесно ќе се трансформираат во 5G уреди, веднаш штом мобилните оператори ја вклучат 5G мрежата во својата инфраструктура. Засега најблиску до ваков договор Motorola е со американскиот оператор Verizon кој се очекува во 2020 година да ја активира 5G мобилната мрежа. Исто така нема повеќе детали колку би чинел модуларниот Moto 5G мобилен додаток од Motorola, но сигурно нема да биде под 150 долари.
| | веќе видена | слични

Со добриот прием на V серијата, LG Mobile донесе одлука да ја прошири со повеќе смартфони и тоа не само од премиум сегментот, туку и уреди од високата класа, но се нешто пониски цени, секако со мали компромиси во врвниот хардвер и функции. За таа цел го регистрираше и името LG V90 кое сугерира дека наскоро ќе следи и нов смартфон. Со оглед на тоа што бројот 90 не е директен наследник на досегашните три премум модели, сосема извесно е дека LG V90 ќе биде наменет за една класа пониско, но засега нема повеќе детали кои се на располагање.
| | веќе видена | слични

Останато

Aко некој на јавна функција носи одлуки без да има правен основ, тоа е кривично дело за злоупотреба на положбата и тоа е кривично дело кое не застарува и нема ...
сите 516 | | | веќе видена

Само еден ден пред сведочењето на бизнисменот Орце Камчев во случајот „Рекет“, утринава полицијата влезе во неколку негови фирми. Причината за упадот е наводен ...
сите 473 | | | веќе видена

Истражители, експерти, стручна и административна служба можеле да бидат дел од Специјалното јавно обвинителство, а за тоа одлучувала специјалната јавна ...
сите 100 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 56 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 120 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се обрати пред граѓаните на општина Ѓорче Петров, во рамки на кампањата „Разговори за Обнова на Македонија“ и ...
сите 225 | | | веќе видена

Во интервју за магазинот „ГО“, Златан Ибрахимовиќ имаше остри зборови кон Кристијано Роналдо. Италија Запрашан дали со враќањето во Серија А ќе го види ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Огромни летни попусти во Ledikom Mobile Store: Привлечни цени и промоции на сите уреди!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: