Сообраќајните несреќи осма водечка причина за смрт на глобално ниво според СЗО


3 копии

Бројот на смртни случаи како резултат на сообраќајни несреќи достигна 1,35 милиони во 2016 година, се вели во Глобалниот извештај за безбедноста на патиштата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На секои 24 секунди едно лице го губи животот во сообраќајни несреќи во светот, или вкупно 1,35 милиони годишно, и овие несреќи сега стануваат главната причина ...
| | веќе видена | слични

Секои 24 секунди еден човек гине во сообраќајни несреќи ширум светот, вкупно 1,35 милиони годишно и тие несреќи сега се главна причина за смрт на децата и ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Штипските средношколци се информирани за болеста СИДА, но не и за останатите преносливи болести, покажаа истражувањата Центарот за јавно здравје-Штип. – ...
| | веќе видена | слични

Сидата е болест која за жал сеуште не е доволна позната во Македонија. Предрасудите, дезинформациите и стигматизацијата се многу често застапени. Ова за Скопје ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување . Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на ...
сите 279 | | | веќе видена

Слободан Богоевски, Зоран Верушевски, Сашо Мијалков, Владимир Атанасовски- четворицата беа директори на Управата за безбедност и контразузнавање и четворицата ...
сите 162 | | | веќе видена

Постои ли можност последната, трета фаза од уставните измени, за кои повторно е потребно двотретинско мнозинство, да не поминат во Собранието бидејќи би немале ...
сите 279 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната дебата за нацрт аманданите на Уставот потсети дека и пратеници од опозицијата имале свои предлози за подобрување на текстот, ...
сите 404 | | | веќе видена

Имплементирањето на Договорот од Преспа ја обезбедува единствената алтернатива за Македонија, односно напредувањето во евроатлантските процеси, рече академикот ...
сите 147 | | | веќе видена

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб променлив ветер. Дневните температури ќе бидат во пораст: Скопје 8 ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајните несреќи осма водечка причина за смрт на глобално ниво според СЗО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: