СВР Тетово со апел до планинарите по најавите за снежни врнежи: Пријавете ги турите за искачување

8 копии

Љубителите на белите спортови и планинарењето, а пред сé странските државјани, доколку планираат искачување на планинските врвови или скијање, да се пријават ...
| | веќе видена | слични

Секторот за внатрешни работи Тетово апелира до љубителите на белите спортови и планинарењето, особено до странските државјани, доколку планираат искачување на ...
| | веќе видена | слични

Постојат меѓународни правила со помош на кои треба да се организираат планинарски тури, и со цел планинарите да бидат што побезбедни додека се на планина. ...
| | веќе видена | слични

Апелот доаѓа по најавите за интензивни врнежи од снег и влошување на временските услови на планинските подрачја. - При пријавувањето, пожелно е да посочат и да ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното издание на Click Plus не даде одговор на прашањето што доколку референдумот биде успешен, односно дали ...
сите 283 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 87 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СВР Тетово со апел до планинарите по најавите за снежни врнежи: Пријавете ги турите за искачување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: