Две лица тешко повредени, 24 сообраќајки викендот во Скопје

14 копии
2 копии
12 копии
5 копии

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола на 10 април извршиле контрола за брзина, управување без возачка дозвола, нерегистрирани возила, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Вкупно 19 возачи вчера од Скопје управувале возила со брзина поголема од дозволената. Од сообраќај се исклучени 19 возачи од кои: 16 возачи затоа што ...
| | веќе видена | слични
27 копии

На подрачјето на Скопје изминатото деноноќие полицијата издала 123 казни за непрописно паркирање, а со специјалното возило „пајак“ подигнати се 92 возила. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 266 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.„На ...
сите 232 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 71 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица тешко повредени, 24 сообраќајки викендот во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: