СВР Штип: 62 возачи возеле над доволената брзина

Возење без дозвола, управување на нерегистрирани возила, поминување на црвено светло, зборување на мобилен телефон, како и недавање предност на пешаци на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Техничка исправност на возилата кои што вршат јавен превозна патници, беа цел на последната акција на СВР Штип.Акцијата се одвивала во текот на вчерашниот ден, ...
| | веќе видена | слични

Учениците од Гостивар и Тетово до училиштата се превезуваат во претоварени комбиња што ги возат возачи без возачка дозвола, откри тетовската полиција при ...
| | веќе видена | слични

Неисправни биле седум возила за превоз на патници во Вардарскиот регион од контролирани 38, покажала вчерашната контрола на терен. – Вчера на територијата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

– На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на ...
сите 322 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 411 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен изјави денеска дека ЕУ очекува Велика Британија да ја напушти Унијата на 31 јануари. Таа му ...
сите 194 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 128 | | | веќе видена

Неколку илјади поднесени амандмани од опозициската ВМРО-ДПМНЕ на законите за Академијата на судии и јавни обвинители, за јавнообвинителската служба и за измена ...
сите 111 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 125 | | | веќе видена

Благодарение на интернетот, разговорите, социјалните мрежи и најевтини разговори, можете да се справите со тешкотиите и да комуницирате со друг постојано. Нема ...
сите 117 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СВР Штип: 62 возачи возеле над доволената брзина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: